Cibosi se lagano obračunali sa Škrljevom

Cibosi su zaključili regularni dio HT Premijer lige s gostujućom pobjedom u dvorani Mavrinci kod Škrljeva. Presudnom se pokazala treća četvrtina koju su Cibosi pobijedili rezultatom 17:35. Na kraju je završilo sa 66:94 u korist Vukova. Vrijedi svakako pohvaliti mladog centra gostujuće momčadi, Krešimira Ljubičića, koji je kvalitetno iskoristio prvu ozbiljnu premijerligašku minutažu ostvarivši double-double učinak.

HT Premijer liga, 26. travnja

Škrljevo – Cibona 66:94 (16:22, 17:35, 11:15, 22:22)

(Konjević 15, Stipčić 10, Furlan 10 – Ljubičić 23(14sk), Gilbert 14, Uljarević 13)

Ušlo se dosta “nezainteresirano” s obje strane. Uslijedio je period pogrešaka, izgubljenih lopti, prekršaja i promašaja pa je nakon tri minute igre semafor pokazivao tek 2:3 za Cibonu. Gosti su preko Žorića stekli ugodnu prednost u sljedećih par minuta (6:13), a prvu dionicu zaključuju sa plus šest na svom kontu. Konjević otvara drugu četvrtinu tricama pa Škrljevo smanjuje na 23:26. Tandem “Bosca” Ljubičić-Uljarević se razigrao pa Cibosi stvaraju 10 poena razlike. Rezultat 27:33 se pretvara u 29:52. Ljubičić pogađa u serijama pa se na veliki odmor odlazi s rezultatom 33:57.

U trećoj dionici Cibosi još povećavaju prednost pa je posljednjih deset minuta bilo rutinsko odrađivanje posla. Kod Cibosa nije zaigrao samo Ćorić pa su juniori poput Bistrovića i Jularića dobili priliku. Na drugoj strani su domaćini dozirali Perkovića koji je odigrao samo 12 minuta.