CSKA poveo u finalu

Momčad CSKA iz Moskve nastavila je u dobrom ritmu. Nakon što su prije par dana riješili Khimki u polufinalu VTB lige i u finalu su bili uspješni u prvoj utakmici i dobili su ovogodišnjeg osvajača Eurokupa i budućeg euroligaša momčad Lokomotiva iz Kubana.

Bolje je CSKA ušao u utakmicu i nakon prvih pet minuta igre imali su već solidnu zalihu. Rezultat je u tom trenutku bio 16:6 za domaću momčad. Gosti su djelovali loše i nikako nisu uspijevali pronaći pravi ritam. Ipak kako se četvrtina bližila kraja tako su se i momci iz Kubana doveli u red. Prva dionica igre završila je 21:14.

CSKA je bio bolji cijelo vrijeme, a tri minute prije kraja prvog poluvremena imali su i najvećih plus trinaest. Ipak u zadnje tri minute gosti rade seriju od 7:0 i smanjuju na prihvatljiv zaostatak.

U nastavku se vodila slična bitka. CSKA je stalno bio u prednosti, a gosti su pokušavali povremeni bljeskovima poravnati rezultat i vratiti se u igru.

Najbliže iznenađenju bili su tri minute prije kraja kada su zaostajali samo tri poena razlike, ali do kraja utakmice domaći igrači dopuštaju gostima iz Kubana samo jedan koš dok ih oni postižu pet i odlaze na sedam razlike, a to je razlika i na kraju utakmice. Konačni rezultat je bio 72:65 za CSKA.

Najbolji u redovima domaćina bili su Vorontsevich i Jackson sa 15 koševa, a koš manje upisao je Nenad Krstić. Za goste iz Kubana najefikasniji su bili Kalnietis sa 13 koševa te Calathes i Brown sa 9 poena. Sljedeća utakmica na rasporedu je sutra u 17.00h također u Moskvi, a serija se igra na tri dobivene utakmice.