Dario Šarić protiv Mađarske debitira za seniorsku reprezentaciju?

Hrvatska košarkaška reprezentacija večeras u 20 sati igra svoju treću kvalifikacijsku utakmicu za Eurobasket 2013. Naši reprezentativci u prvoj utakmici protiv Cipra imali su lakši trening (93:38), dok su za pobjedu protiv Ukrajine morali igrati produžetak.

Naš protivnik u dosadašnjim utakmicama naše kvalifikacijske skupine upisao je pobjedu i poraz. Protiv Ukrajine su na gostujućem parketu odigrali dobru utakmicu, do pred sam kraj su imali prednost, da bi ipak Ukrajinci serijom 10-0 gurnuli Mađare u poraz.

U drugom kolu, protiv Austrijanaca u Szombathelyu, bila je obrnuta situacija. Austrijanci su veći dio utakmice imali vodstvo, najveća prednost je iznosila devet poena.  Posljednje vodstvo su imali  četiri minute prije kraja, nakon kojega Mađari rade seriju od 8-0 i upisuju svoju prvu pobjedu u kvalifikacijama.

Najbolji Mađarski igrači su 206 centimetara visoki Peter Lorant i Adam Hanga koji je već bio na NBA draftu.

Atmosfera u našoj reprezentaciji je odlična, Jasmin Repeša je naglasio važnost predstojećih utakmica.

“Očekuju nas dvije jako bitne utakmice koje će usmjeriti naše kvalifikacije, s Mađarskom u petak u Osijeku i Austrijom u ponedjeljak u gostima. S dvije pobjede riješili bismo plasman na Europsko prvenstvo”, rekao je Repeša te je ponovo istaknuo važnost povratka kulta reprezentacije te zatražio potporu na tribinama.

“Atmosfera u svlačionici je sjajna i očekujemo pobjedu protiv Mađara, no utakmica neće biti laka. Mađarska reprezentacija je iskusnija i vrlo čvrsta te će biti potrebna potpora s tribina da bi omjeri prevagnuli u našu korist. Mađarska je zamalo pobijedila u Ukrajini, to treba respektirati!”

Prema izvorima našeg portala Damjan Rudež zbog lakše ozljede neće nastupiti, dok bi publika u Gradskom vrtu trebala imati priliku bodriti Darija Šarića u premijernom nastupu u dresu seniorske reprezentacije ukoliko mu trener Repeša odluči pružiti minutažu na parketu.

Hrvatska i Mađarska su do sada odigrali pet utakmica od koji su dvije bile službene. U kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2001. naša reprezentacija je u Osijeku došla do lagane pobjede, no u gostima smo bili bolji za samo “pola” koša (67:66).

Organizator utakmice  Zoran Helbich poziva Osječane da ne propuste ovaj košarkaški događaj, ali i da dođu pozdraviti naše zlatne juniore.

“U poluvremenu će gledatelji moć pozdraviti zlatne juniore s Europskog prvenstva u Litvi, te stoga očekujemo da će utakmica protiv mađarske reprezentacije privući puno gledatelja i da će tribine Gradskog vrta biti dobro popunjene.”

Ulaznice se po cijeni od 30 kuna mogu kupiti u caffe baru Pitline i na recepciji hotela Osijek. Za djecu mlađu od 12 godina ulaz je besplatan. Prijenos možete pratiti na HRT 2.