Desetkovani Zadar namučio Budućnost

Momčad Zadra izgubila je večeras svoj susret od Budućnosti u Podgorici rezultatom 71:63. Zadrani su u dvorani Morača nastupali bez iti jednog razigravača, zbog izostanaka Lovre Bašića, Jamesa Florencea i Juraja Segarića, a u momčadi nije bilo ni kapetana Ive Ivanova. Ipak, i tako desetkovani Zadar prisilio je drugoplasiranu momčad prvenstva da se dobro namuči za pobjedu.

Podgorički sastav bolje je ušao u susret i već nakon četiri minute preko Bojana Subotića stižu do vodstva 14:5. Tada Josip Sobin poenima, skokovima u napadu te dobrom obranom pokreće Zadrane, koji do kraja prve četvrtine stižu do 18:16. Koš za koš igralo se u prvoj polovici druge dionice, a lijepim polu-horokom Filipa Kraljevića Zadar u 15. minuti dolazi do prvog vodstva. Poenima večeras odličnog Ivana Paunića Budućnost tri minute kasnije dolazi do 35:31, a jednim pogođenim slobodnim bacanjem četiri sekunde prije sirene Boris Barać postavlja rezultat prvog poluvremena 36:36.

Lošije su igrači Ante Nazora ušli u nastavak susreta. Stao je napadački skok, stala je kreativnost u napadu i Budućnost to koristi za odlazak na 46:39 nakon šest minuta igre. S dvije trice gosti se vraćaju u utakmicu, ali svega dva ubačena i čak deset primljenih poena u posljednje dvije minute koštali su Zadrane lošeg rezultata na koncu treće četvrtine (60:47). Zadar posljednju četvrtinu otvara sa serijom 10:0 i približava se na samo tri poena zaostatka, a prve poene za domaćine, odnosno tricu ubacuje Omar Cook točno na polovici posljednje dionice. Još jednim ubačajem Sobina Zadar se približio na 65:63 dvije minute prije kraja, ali tu su napadački i stali. Ono što smo vidjeli u završnici od Zadrana greške su kakve se ne mogu nazvati ni početničkima, pa je Budućnost mirno privela utakmicu kraju.

Paunić je s 20 poena i samo dva promašaja iz igre predvodio podgoričku momčad, a najveću napadačku pomoć imao je u J.R. Reynoldsu, koji je ubacio 14 koševa. Kod Zadra se s 18 koševa, sedam skokova i pet asistencija istaknuo Sobin, a zanimljivo je za njega da je ubacio svih šest pokušaja s linije slobodnog bacanja. Domagoj Bošnjak dodao je 14 poena, a Barać 11.

Budućnost je ovom pobjedom ostala na drugom mjestu ljestvice, s pobjedom prednosti nad Cedevitom, dok je Zadar i dalje na šestom mjestu s 10 pobjeda i 11 poraza. Sljedeće kolo Zadar ugošćuje mađarski Szolnoki, dok Budućnost putuje u Ljubljanu na megdan Olimpiji.