Dijaspora: Marić odveo Košice u finale, Bundović nastavlja s dominacijom, sjajni Radić

Prvenstva diljem Europe ulaze u završnu fazu, a neka su stigla do same završnice. Tako je Igor Marić kao najbolji igrač ključne polufinalne utakmice odveo svoje Košice u finale prvenstva Slovačke, dok iste sreće nisu bili Toni Bizaca i Marin Mornar, koji su sa svojim klubovima ispali u polufinalu švedskog prvenstva.

Filip Bundović odigrao je još jedan fantastičan susret u pobjedi svoje Sigal Prishtine, a bolji učinak od njega ovog je tjedna imao Ivica Radić, ali njegov ZTE je poražen unatoč 28 poena i 16 skokova stasitog Splićanina. Ukupno su desetorica naših košarkaša ubacila 20 ili više poena ovoga tjedna, a kompletan pregled rada naše dijaspore pročitajte u nastavku.


AUSTRIJA

  1. kolo

Kapfenberg – Wels 87:79 (Milan Stegnjaić – 25 min, 9 p, 3 sk, 1 as, 2 ol)

Klosterneuburg slobodni (Ante Perica)

FurstenfeldOberwart 66:77 [Marko Car (Furstenfeld) – 39 min, 21 p, 4 sk, 6 as, 3 ol, Goran Patekar  (Furstenfeld) trener; Edi Patekar (Oberwart) 1 min]

Arkadia – Gmunden 76:74 (Jozo Brkić 31 min, 8 p, 5 sk, 2 as)

  1. kolo

Graz – Arkadia 79:88 (Jozo Brkić – 20 min, 23 p, 5 sk, 1 as, 1 ol)

Oberwart Klosterneuburg 102:100 [Edi Patekar (Oberwart) 5 min, 2 p; Ante Perica (Klosterneuburg) trener]

Gmunden – Kapfenberg 67:69 (Milan Stegnjaić – 20 min, 4 p, 6 sk, 1 as)

Wels – Furstenfeld 102:59 (Marko Car – 31 min, 17 p, 1 sk, 2 as, 1 bl, Goran Patekar trener)

BELGIJA

Oostende – Liege 87:72 (Luka Kotrulja – nije bio u sastavu, Dario Gjergja trener)

Kangoeroes – Spirou Charleroi 76:84 (Hrvoje Vučić – 2 min)

CIPAR

AEK Larnaca – Enosis 57:54 (Tomislav Petrović – 21 min, 8 p, 4 sk, 2 as, 1 ol)

ESTONIJA

Četvrtfinale

Rapla – TLU/Kalev 69:73 (Domagoj Bubalo – 28 min, 7 p, 12 sk)

TLU/Kalev – Rapla 72:70 (Domagoj Bubalo – 10 min, 4 p, 2 sk)

ITALIJA

Dinamo Sassari Venezia 84:92 [Darko Planinić (Sassari) 18 min, 12 p, 6 sk, Rok Stipčević (Sassari) 28 min, 13 p, 1 sk, 5 as, 1 ol; Hrvoje Perić (Venezia) 15 min, 8 p, 5 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl]

Bologna – Varese 69:71 (Mario Delaš – 9 min, 3 sk, 1 ol)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Scafati – Novipiu Casale 66:75 (Aleksandar Marciuš – nije ulazio u igru)

IZRAEL

Maccabi Tel Aviv – Hapoel Jerusalem 81:82 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Sigal Prishtina – Rahoveci 99:93 (Filip Bundović – 30 min, 27 p, 12 sk, 4 as, 1 ol, 2 bl)

LATVIJA

Jekabpils slobodni (Domagoj Samac)

LITVA

Nevezis – Juventus 102:89 (Mauro Veljačić nije ulazio u igru)

Pieno Zvaigzdes – Lietkabelis 85:94 (Dominik Mavra nije bio u sastavu)

MAĐARSKA

Atomeromu PVSK Pannon 84:91 [Teo Čizmić (Atomeromu) trener; Veljko Budimir (PVSK) 33 min, 25 p, 6 sk, 1 as, 1 ol, Marino Šarlija (PVSK) nije ulazio u igru]

Szolnoki – Alba 81:79 (Lukša Andrić 26 min, 11 p, 4 sk, 1 as, 3 ol)

Kaposvari – ZTE 94:92 (Ivica Radić 36 min, 28 p, 16 sk, 2 bl)

MAKEDONIJA

Blokotehna – Gostivar 72:53 (Juraj Segarić – 29 min, 5 p, 2 sk, 3 as, 1 ol)

Kumanovo – MZT Skopje 101:95 (Jure Lalić – 21 min, 16 p, 5 sk)

NIZOZEMSKA

Zwolle – Den Bosch 86:78 (Silvano Poropat trener)

Groningen – Amsterdam 90:61 (Drago Pašalić – 25 min, 20 p, 6 sk, 1 as)

NJEMAČKA

WurzburgTelekom Bonn 80:78 [Krešimir Lončar (Wurzburg) nije bio u sastavu; Tomislav Zubčić (Bonn) 26 min, 17 p, 2 sk]

Braunschweig – ALBA Berlin 62:72 (Krešimir Nikić – nije bio u sastavu)

UlmLudwigsburg 84:77 [Luka Babić (Ulm) 13 min, 3 p, 5 sk, 1 as; Mateo Šerić (Ludwigsburg) nije ulazio u igru]

EWE OldenburgMBC 86:84 [Marko Bačak (Oldenburg) 3 min; Benedikt Turudić (MBC) 1 min]

Frankfurt Skyliners – Brose Baskets 83:72 (Leon Radošević 16 min, 2 p, 1 sk, 1 ol)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Četvrtfinale

Rasta Vechta – Karlsruhe 90:79 (Denis Vrsaljko – nije ulazio u igru)

Karlsruhe – Rasta Vechta 90:80 (Denis Vrsaljko – nije ulazio u igru)

POLJSKA

AZS Koszalin – Ostrow 69:92 (Jure Škifić 19 min, 14 p, 3 sk, 2 as, 2 ol)

Anwil Wloclawek – Polpharma 106:56 (Ante Delaš 22 min, 14 p, 2 ol, Josip Sobin 27 min, 12 p, 7 sk, 2 as, 1 ol, 2 bl, Igor Miličić trener)

Lublin – Krosno 75:62 (Jakov Mustapić – 19 min, 10 p, 3 sk, 2 ol)

RUMUNJSKA

Cluj Napoca – Pitesti 90:81 (Željko Šakić – nema dostupne statitstike)

Timba Timisoara – Craiova 59:112 (Ivan Siriščević 22 min, 27 p, 3 sk, 1 as, 1 ol, Ivan Mikulić – 25 min, 10 p, 2 sk, 8 as)

SLOVAČKA

Polufinale

Košice – Inter Bratislava 95:75 (Igor Marić 31 min, 8 p, 5 sk)

Komarno – Levice 57:86 (Saša Janković 24 min, 6 p, 2 sk, 2 as)

Inter Bratislava – Košice 103:85 (Igor Marić 20 min)

Levice – Komarno 89:81 (Saša Janković nije ulazio u igru)

Košice – Inter Bratislava 97:86 (Igor Marić 37 min, 20 p, 7 sk, 1 as)

SLOVENIJA

TajfunRogaška 51:58 [Jakša Vulić (Tajfun) trener; Ivan Batur (Rogaška) utakmica prekinuta]

Ilirija – Šenčur 80:83 (Stipe Modrić – nije bio u sastavu, Filip Tončinić – 4 min, 2 sk)

Primorska – Helios 65:75 (Marijan Čakarun – 32 min, 15 p, 11 sk, 1 as, 1 ol, Jurica Golemac trener)

Krka Olimpija 71:79 [Dino Cinac (Krka) – 19 min, 5 p, 3 sk, 1 as, 1 ol, Paolo Marinelli (Krka) – 16 min, 1 sk, 1 as; Roko Badžim (Olimpija) – nije bio u sastavu, Dražen Bubnić (Olimpija) – 10 min, 5 p, 1 sk, 1 as]

ŠPANJOLSKA

Bilbao – Andorra 72:82 (Veljko Mršić trener)

Obradoiro – Estudiantes 112:116 (Goran Suton 11 min, 3 p, 2 sk, 1 bl)

Tenerife – Fuenlabrada 83:75 (Marko Popović – 32 min, 13 p, 2 sk, 5 as)

Murcia – Zaragoza 84:73 (Lovro Mazalin – nije ulazio u igru)

Barcelona – Gipuzkoa 89:74 (Ante Tomić – 19 min, 8 p, 5 sk, 4 as, 1 ol)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Melilla – Araberri 90:66 (Leo Čizmić – 11 min, 2 sk)

Oviedo – Huesca 80:61 (Zoran Vrkić 22 min, 11 p, 1 sk, 1 as, 1 ol)

Valladolid – Barcelona II 73:87 (Luka Šamanić nije bio u sastavu)

ŠVEDSKA

Polufinale

Sodertalje – Lulea 91:89 (Toni Bizaca – 23 min, 30 p, 3 sk, 2 as)

Lulea – Sodertalje 86:85 (Toni Bizaca – 25 min, 16 p, 7 sk, 2 as, 1 bl)

Boras – Norrkoping 69:81 (Marin Mornar – 20 min, 6 p, 2 sk, 1 ol, 1 bl)

TURSKA

Pinar Karsiyaka – Usak Sportlif 78:74 (Marko Banić – 31 min, 16 p, 5 sk, 1 bl)

Anadolu EfesIstanbul 86:67 [Krunoslav Simon (Efes) 26 min, 22 p, 6 sk, 3 as; Ivan Buva (Istanbul) 27 min, 17 p, 9 sk, 3 as]

TURSKA DRUGA LIGA

Istanbulspor – Bursaspor 78:84 (Karlo Vragović – 35 min, 9 p, 2 sk, 5 as)

Bandirma – Selcuklu 83:92 (Fran Pilepić – 31 min, 14 p, 4 sk, 4 as, 2 ol)

VELIKA BRITANIJA

Newcastle – Manchester 99:68 (34 min, 12 p, 7 sk, 6 as, 1 ol, 1 bl)

Worcester – Newcastle 87:65 (Jure Gunjina – 31 min, 12 p, 7 sk, 5 as, 3 ol)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada