Double double Šarića, Babo ponovno oduševio!

DARIO ŠARIĆ je, nakon turbulencija sa seljenjem na klupu i dobivanjem smanjene minutaže, izgleda definitivno došao sebi i vratio status u momčadi čiji je trener očito shvatio da je Šibenčanin ‘igrač-ljepilo’ koji veže puno toga u igri ‘Sunsa’. Čak 37 minuta nastupa Dario je iskoristio za ‘double-double’ od 13 koševa i 11 skokova, čemu je pridodao i 5 asistencija: https://www.youtube.com/watch?v=HL2AJ4FpYLM. Šut mu je bio polovično efikasan (6/12), a ono što je najbitnije, bio je jedan od kreatora najvećeg iznenađenja večeri, pobjede ‘Phoenixa’ u teško osvojivom TD Gardenu u Bostonu. Devin Booker je bio prvo ime gostiju (39p-10s-9a: https://www.youtube.com/watch?v=U5wZHxNCHa4), dok su Bridges i Ayton postigli po 26 poena, prvi uz šut za tri poena 6/8, a drugi uz 15 skokova. S druge strane, veliku je večer s novim klupskim rekordom imao je Marcus Smart (37p-5s-8a-4ol) koji je pogodio 11 trica iz 22 pokušaja

‘Clippersi’ su uspjeli dobiti neizvjesnu završnicu u New Orleansu, a u pobjedi svoje momčadi IVICA ZUBAC sudjelovao je sa 16 minuta igre. Za razliku od prošlog susreta koji je završio bez promašaja, ovaj put mu je realizacija iz igre bila tek 1/5, bacanja 1/2. Tri skoka i dvije asistencije još su dio njegovog doprinosa novoj pobjedi. Ponovno je nezaustavljiv bio Kawhi Leonard (39p-6s-6a-5ol: https://www.youtube.com/watch?v=pyZrM69VL5M), a blizu njegove bila je i predstava Loua Williamsa (32p-5a). Nakon što je u nekoliko prethodnih navrata bio jako blizu tome, razigravač ‘Pelikana’ Lonzo Ball je noćas stigao do ‘triple-doublea’ (18p-10s-11a). Zanimljivo, pobjednička momčad je u prvom poluvremenu primila – 80 poena

BOJAN BOGDANOVIĆ ne prestaje oduševljavati. Noćas je bio prvi strijelac utakmice u kojoj su njegovi ‘Jazzeri’ nadigrali goste iz Sacramenta. Postigao je ‘Babo’ okruglih 30 poena, ubacivši 6 trica iz 9 pokušaja, a ukupan šut iz igre bio mu je odličnih 10/15 (bacanja 4/4): https://www.youtube.com/watch?v=jeKDSi25SpY. Moćan učinak imao je i Rudy Gobert (28p-15s), dok je ‘Kraljeve’ predvodio De’Aaron Fox (21p-8a). Inače, Bojan i suigrači glavni dio posla riješili su već u prvoj četvrtini koju su dobili rezultatom 38-22

Punu pažnju trenera dobio je i MARIO HEZONJA, ali priliku nije ugrabio toliko čvrsto kako je to učinio Šarić. Mario je za 29 minuta igre upisao tek 4 poena uz šut 1/4 (bacanja 2/2), ali je imao 8 skokova i jednu osvojenu loptu. ‘Blazersi’ su poraženi na gostovanju kod ‘Oklahome’, a glavne zvijezde večeri bili su Hezonjini suigrači Damian Lillard (34p-6a) i Gary Trent Jr. (30p), te domaći veteran Chris Paul (30p-7a: https://www.youtube.com/watch?v=oAqDHzcFZGI)

ANTE ŽIŽIĆ nije bio u sastavu ‘Cavaliersa’ ni u njihovom tijesnom porazu doživljenom u Chicagu. Kevin Love je bio najefikasniji Antin suigrač (29p-5s-6a), prvi do njega Collin Sexton (26p-7s), a svih na terenu zasjenio je Zach LaVine koji je za pobjednike ubacio 42 poena uz 6 skokova, 3 asistencije, 5 ‘ukradenih’ lopti i 2 blokade: https://www.youtube.com/watch?v=YUtu34lJ8Sk. Pola svojih koševa LaVine je postigao u posljednjoj četvrtini u kojoj su ‘Bikovi’ stigli i prestigli ‘minus 15’

‘Bucksi’ su bili prejaki i za noćašnje njihove domaćine ‘Brooklyn Netse’, a Giannis Antetokounmpo je opet pokazao o koliko se dominantnom igraču radi. Za 25 minuta nastupa ubacio je 29 poena, uz 12 skokova: https://www.youtube.com/watch?v=MAYXmlFS77A, ali je u toj svojoj zastrašujućoj brzini pogubio i osam lopti. ‘Netsi’ su prvog strijelca imali u Kyrieju Irvingu (17p-6s-6a) koji u zadnje vrijeme opet čini sve na popularizaciji svoje loše naravi. Svoju priliku dobio je i DRAGAN BENDER koji je za 20 i pol minuta uknjižio šest poena (0/5 za dva, 2/4 za tricu), šest skokova i jednu asistenciju.

Neuništivi Derrick Rose (27p-9a, šut 12/17: https://www.youtube.com/watch?v=D723Oq3Y85Y) opet je bio najzaslužniji za pobjedu ‘Pistonsa’, ovaj put ostvarenoj u Atlanti protiv tamošnjih ‘Jastrebova’. Sve bolje za momčad iz Detroita igra i Ukrajinac Svi Mykhailiuk (25p, trice 5/7), dok je domaći sastav ovaj put predvodio John Collins (20p)

‘Sixersi’ igraju ispod očekivanja, a potvrda toga stigla je i u New Yorku gdje su jedva iščupali pobjedu protiv domaćih ‘Knicksa’. Doduše, još uvijek nema Joela Embiida, ali zahtjevi navijača ekipe iz Philadelphije puno su veći od ponuđenog. Ben Simmons je bio prvo ime gostiju (21p-7s-8a: https://www.youtube.com/watch?v=WqTqzho6_Uo), Marcus Morris domaćih (20p-6s)

Raptorsi su u drugom poluvremenu slomili otpor domaćih ‘Timberwolvesa’, a aktualne prvake do pobjede su vodili bekovi Fred VanVleet (29p, trice 7/8) i Kyle Lowry (28p-7s). Vrlo blizu njima bio je i prvi strijelac ‘Minnesote’ Jarett Culver s učinkom karijere (26p: https://www.youtube.com/watch?v=9F7OLwXeyfs), dok je Kanađanin Andrew Wiggins baš protiv kluba iz svoje domovine ostvario svoj prvi ‘triple-double’ (18p-10s-11a)

Iako su i dalje lišeni pomoći Anthonyja Davisa, ‘Lakerse’ u njihovom pohodu ka još jednoj pobjedi nisu uspjeli zaustaviti ni ‘Rocketsi’. U utakmici odigranoj u Houstonu gosti su imali četvoricu igrača sa 20+ koševa, a predvodio ih je LeBron James (31p-5s-12a: https://www.youtube.com/watch?v=al3HRtUb4Zk). S druge strane, ‘Rakete’ su imali dvojicu još efikasnijih igrača od ‘Kralja’, Jamesa Hardena (34p-6s-7a) i Russella Westbrooka (35p-9s-7a: https://www.youtube.com/watch?v=P815Ajd_gb4). Ipak nedovoljno za pobjedu

Nekadašnji prvi izbor ‘drafta’ Markelle Fultz odigrao je novu odličnu utakmicu (23p-6s-4a, šut 10/14: https://www.youtube.com/watch?v=I3tacqGoKeI), ali ‘Orlando Magic’ ipak nije mogao do slavlja u San Franciscu. ‘Ratnici’ su bili bolji, pogotovo u trećoj četvrtini, a do pobjede i prekida najdužeg negativnog niza u posljednjih 18 godina, uspješno ih je vodio D’Angelo Russell (26p-12a)

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com