Double-double učinak Planinića za pobjedu Širokog

U susretu petog kola regionalne lige Široki je uspio pobijediti Krku iz Novog Mesta rezultatom 73:68 i time upisao drugu pobjedu. Nešto više od 3.000 gledatelja moglo je uživati u vrlo dobroj utakmici s mnoštvom preokreta i atraktivnih poteza. Široki je pružio dobru igru u obrani, a Planinić i poboljšani šut izvana donijeli su im večeras pobjedu.

Široki je susret otvorio petorkom Naletilić, Šutalo, Ramljak, Barać i Planinić. Već nakon tri minute domaći vode 7:0, predvođeni Baraćem s pet koševa i slobodnim bacanjima Planinića. Krka na krilima Golemca i Smiljana Paviča uspijeva veoma brzo smanjiti zaostatak na samo pola koša. Vodstvo se izmjenjivalo na obje strane. Domaći igrači su promašili nekoliko otvorenih šuteva za tri, što koriste gosti te koševima Lalića i Klobučara donose prednost Krki od pola koša na kraju prve četvrtine pri rezultatu 15:16.

Krka radi seriju od 6-0 na krilima Ede Murića na početku druge četvrtine. Tricom Ramljaka te košem Šutala, Široki uspijeva smanjiti zaostatak gostiju. Nakon toga slijedi razdoblje gdje je se igralo koš za koš. S četiri vezana koša Smiljana Pavića gosti odlaze na 25:30, četiri minute do poluvremena. Slobodnim bacanjima Vragovića i tricom Šutala, Široki izjednačava na 30:30. Krka je  bolje odigrala pred kraj druge četvrtine, te s pet vezanih koševa Lorbeka odlaze na odmor s prednošću od tri razlike pri rezultatu 34:37.

Početak treće dionice susreta Krka vrlo dobro otvara i bježi na sedam razlike predvođena koševima Lalića i Vladovića. Trener Širokog, Velić, već nakon dvije minute je primoran izvršiti taktičke zamjene, tako što su izašli Vragović i Peršić, a ulaze Naletilić i Šutalo. Široki počinje puno bolje igrati u napadu i u  obrani. Već na sredini četvrtine slobodnim bacanjima  Šutala domaćini izjednačavaju pri rezultatu 43:43. Naletilić je odlično odradio svoju dionicu na parketu tako što je tricom doveo Široki u vodstvo i kasnije zabio dva slobodna bacanja. Široki je održavao prednost do kraja treće dionice tako što se igralo koš za koš. Rezultat prije posljednje četvrtine je bio 51:49.

Planinić i Lalić predvode svoje momčadi na početku posljednje četvrtine. Posebna treba istaknuti Planinića koji je hvatao lopte u napadu i u obrani.  Igra se čvrsto na obje strane. Široki je većim dijelom četvrtine vodio. Šutalovim šutem s poludistance Široki odlazi na 66:63 samo tri i pol minute do kraja, nakon čega trener gostiju Sekulić zove minutu odmora. Klobučar je uspio smanjiti na pola koša, dok na drugoj strani Šakić zabija samo jedno slobodno bacanje. Nastupa razdoblje s mnogo promašenih šuteva s obje strane, pogotovo od strane igrača iz Novog Mesta.

Samo minutu i pol do kraja Velić zove minutu odmora i daje zadnje upute svojim igračima. Naletilić prolazi pored Krkine obrane i polaže za 69:65 samo 26 sekundi do kraja. Krka u sljedećem napadu gubi loptu i prave brzi prekršaj nad Vragovićem koji je siguran s linije slobodnih bacanja. Vladović je zabio tricu ali su do kraja ostale samo četiri sekunde. Slobodnim bacanjima Šutala, domaćini dolaze do druge pobjede u ovogodišnjem natjecanju, te je konačni rezultat 73:68.

Najbolji igrač utakmice je Darko Planinić koji je uspio ostvariti double-double učinak s 20 koševa i 10 skokova. U redovima domaćih treba još istaknuti Šutala koji je ubacio 16 koševa, te Ramljaka s devet koševa. Kod Krke treba izdvojiti  Lalića s 13 koševa, Vladovića i Smiljana Pavića s 11 te Lorbeka s 10 koševa.

U sljedećem kolu Široki u subotu gostuje u Zagrebu kod Cibone, dok je Krka domaćin crnogorskoj Budućnosti.