Dramatične završnice u Ateni i Madridu

Druga večer 24. kola Eurolige donijela je tri odlične utakmice.

Prvo je Crvena zvezda u Beogradu nadigrala Unicaju koja je igrala bez glavnog igrača Nemanje Nedovića, inače bivšeg igrača beogradskog kluba. Taylor Rochestie odigrao je vrhunsku utakmicu. Kvalitetno je dirigirao svojom momčadi i pogađao kada je bilo najpotrebnije. Crveno-beli su pobjegli na dvoznamenkastu prednost. Španjolci su ozbiljno zaprijetili i došli na samo minus dva deset sekundi prije kraja, ali Rochestie i Davidovac s linije slobodnih bacanja donose Zvezdi pobjedu kojom su sačuvali šanse za doigravanje.

Drama u Ateni. U grčkom “Klasiku” Olympiakos je nakon produžetaka uspio svladati Panathinaikos koji je zaostajao tijekom cijelog susreta i s dvocifrenom razlikom. No, James Gist i Nick Calathes uspjeli su donijeti tračak nade i utakmicu odvesti u produžetak u kojem ipak gosti uzimaju bodove. Uz izvrsnog Briana Robertsa koji je pogodio važnu tricu u produžetku, ponovno su Olympiakos predvodili Spanoulis i Printezis.

Bez drame nije moglo ni u Madridu. Fenerbahče je u vrlo izjednačenoj utakmici uspio u zadnje dvije minute pobjeći na šest poena prednosti (78:84). Turci su zaostajali na poluvremenu s pet poena razlike, ali u završnici se uspijevaju odvojiti na ipak nedostižnu prednost. Međutim, treba spomenuti kako bez drame nije moglo proći. Derbi je opravdao očekivanja. Madriđani su se približili na samo minus jedan devet sekundi prije kraja tricom Fernandeza. Sloukas uzvraća s dva pogođena slobodna bacanja, a Luka Dončić promašuje tricu s polovice terena za produžetak. Pokušao je Slovenac iznuditi prekršaj, ali nije ništa dosuđeno.

Euroliga, rezultati

Crvena zvezda – Unicaja 80:76 (Rochestie 21(4as), Bjelica 13 / Waczynsky 13)

Real Madrid – Fenerbahče 83:86 (Carroll 15, Dončić 14 / Sloukas 20, Datome 17)

Panathiakos – Olympiakos 85:87* (71:71) (Calathes 23(10as), Gist 21 / Roberts 18, Printezis 15(6sk), Spanoulis 15)