Druga pobjeda Slovenije u Celju, Latvija bolja od Turske

Drugog dana turnira u Celju domaćin je bio uvjerljiv protiv oslabljene Srbije, dok je Latvija nanijela Turskoj i drugi poraz.

Srbija je u susret sa Slovenijom ušla oslabljena za neigranje kapetana Nenada Krstića kojeg je pokušao zamijeniti Dejan Musli, ali ovaj izostanak pokazao se prevelikim za ovakvu momčad Srbije. Prvo poluvrijeme odigrano je u izjednačenom ritmu, a Srbija je unatoč izostanku prvog centra uspjela ostvariti dominaciju u skoku, uz vrlo dobre role Raška Katića i Vladimira Štimca, dok su domaćine u blagoj prednosti na poluvremenu (33:31) individualnim reakcijama držali Jaka Blažič i Boštjan Nachbar.

Kroz cijelu treću četvrtinu Slovenci su držali minimalnu prednost, a onda je u posljednjih deset minuta uslijedilo odvajanje na nedostižnu dvoznamenkastu prednost, uz buđenje Gorana Dragiča i puno promašenih šuteva i izgubljenih lopti reprezentativaca Srbije.

Najbolji u slovenskim redovima bio je upravo Dragič s 12 ubačaja, dok je jedan manje dodao Jure Balažič. Njih su dvojica bili jedini dvoznamenkasti igrači na utakmici, a najbliži dvocifrenoj brojci kod Orlova su bili Katić i Stefan Marković s po osam poena.

Turska je doživjela i drugi minimalni poraz na ovom turniru, a sinoćnji krvnici bili su reprezentativci Latvije. Utakmica je tekla ujednačenim tokom dvije i pol četvrtine, kada Latvijci serijom 11:3 odlaze na dvoznamenkastu prednost (56:46) i time praktički rješavaju susret u svoju korist, ne dopustivši Turcima da se više približe. Deset poena razlike svijetlilo je na semaforu i minutu prije kraja, ali su izabranici Bogdana Tanjevića serijom 6:0 zaključili susret s prihvatljivijim porazom.

Latvijce je ponovno predvodio Kaspars Berzinš s double-double učinkom od 13 poena i deset skokova, dok je jedini dvoznamenkasti Turčin bio Ender Arslan s deset koševa.