Dubrava slavila kod Škrljeva, Zabok pobjedio Split

Nastavlja se košarkaška HT Premijer liga. U subotu je odigrana većina drugog kola, tek će Cibona i Zadar u srijedu odigrati svoj susret. Na domaćim smo terenima imali prilike vidjeti neizvjesnu košarku i par iznenađenja…

Vrijednosnice Osijek- Hermes Analitica 72:71

Igrači Vrijednosnica bili su favoriti kod kuće prije ovog susreta, ali stvari su riješili teže od očekivanog. Prvu četvrtinu su bolje otvorili gosti, a Osijek vraća utakmicu u egal dobrom drugom četvrtinom pa se na poluvrijeme odlazi s izjednačenih 31:31.

Treća četvrtina nije donijela nikakvo rješenje pa se sve moralo rješavati u samoj završnici. U zadnjih 40 sekundi je s prednošću od 70:71 ušla ekipa Hermesa, a dva bacanja za velikih tri razlike je imao Bruno Perić. On je ipak promašio oba bacanja, a pobjedu je Osijeku donio Robert Kujundžić na asistenciju Lovre Bašića.

Upravo je Bašić s 19 poena uz četiri skoka i osam dodavanja predvodio Osijek, dok je kod Hermesa najbolji bio Luka Ljubičić s 15 poena i osam skokova.

Zabok – Split 85:74

Zabok je priredio pravo iznenađenje. Split je nakon ABA2 pobjede nad Dynamicom tražio nastavak dobrih rezultata, ali igrači Ivana Tomasa su imali drukčije planove.

Split se u prvom poluvremenu još i držao, na poluvremenu su bili na tek dva poena zaostatka. U drugom dijelu budi se Luka Tomas te sve od svojih 16 poena postiže u drugom poluvremenu i tako svoj Zabok odvodi na velikih 15 razlike u posljednjoj četvrtini.

Split je do kraja uspio tek smanjiti, a Zaboku se iznimno agresivan pristup “krvavih koljena” isplatio za drugu pobjedu u Premijer ligi ove sezone. Pobjednike je predvodio upravo Tomas sa spomenutih 16 poena, dok je kod Splita bolji od ostalih bio Bajo sa 17 poena i sedam skokova.

Sonik Puntamika – Šibenka 58:76

U prvom kolu su igrači Sonika shvatili da među sobom nemaju strance kakve ima Alkar, a sada su shvatili da nemaju veterane i znalce klase Jakova Vladovića i Vladimira Dašića. “Jaša i Daša” su odigrali simultanku za košarkaške romantike te su praktički sami odveli Šibenku do pobjede u mitskim Jazinama.

Šibenka je na veteranski pogon od početka nametnula razliku, tek su domaći igrači uspjeli u trećoj četvrtini zaprijetiti gostima, ali bez učinka. Sonik nije uspio doći ni do 58 poena te u užasnoj šuterskoj večeri gube s 18 razlike te padaju na dno tablice.

Šibenka će biti tvrd zalogaj za svakog dok su Vladović i Dašić zdravi i u formi, a zasad izgledaju tako i još bolje. Vladović je ubacio najviše, 17 poena uz šest skokova i pet dodavanja, dok je Dašić zabilježio sjajni double-double od 16 poena uz isto toliko skokova i šest asistencija. Kod Sonika je bolji od ostalih bio bekovski par PetaniPalčić s po 12 poena.

Gorica – Alkar 91:74

Gorica je nakon razočarenja i očajne partije u prvom kolu na Gripama sve nadoknadila te je sa sjajnim 91 poenom ispratila Alkara natrag u Sinj. Alkar je dobro krenuo pobjedom nad Sonikom, ali očito je da je od srednjeg doma lige još daleko.

Igrači Josipa Sesara su vodili od početka, a najveća razlika je postignuta u drugoj četvrtini koju su domaćini dobili s 30:17. Sve do kraja susreta je bilo puko održavanje razlike bez većih uzbuđenja.

Goricu je u prvoj pobjedi predvodio Mislav Brzoja sa 17 poena, sedam skokova i pet asistencija, dok je kod Alkara najbolji bio Neal sa 16 ubačaja.

Škrljevo – Dubrava Furnir 80:83

Dubrava je priredila veliko iznenađenje kod Škrljeva te je pokazala da možda ipak neće tako lako ispasti iz lige. Škrljevo je nakon blijede partije u Zadru svojim navijačima priredilo novu sramotu te ulazak u sezonu uopće ne izgleda prihvatljivo.

Dubrava je predvođena Šarcem i Gulamomvodila i gradila prednost kroz cijeli susret da bi na kraju skoro sve prosula. Ipak, u završnici utakmice su bacanjima Josipa Gulama uspjeli izdržati i zadržati veliku pobjedu.

Kod Dubrave je Šarac ubacio 25, a Gulam 17, dok kod Škrljeva Barnjak s 22 nije bio dovoljan pokraj porozne obrane.