A2 Jug: Dvojac odmakao na vrhu, strijelci raspoloženi

Čak jedanaest igrača ubacilo je 20 ili više koševa u 17. kolu A2 lige Jug. Raspoloženi su bili igrači u gotovo svakoj ekipi, a šest od deset momčadi ubacilo je više od 80 koševa ovo kolo. Na vrhu su se odvojili Mislav, koji ima bod i utakmicu više od Jazine-Arbanasa, dok s omjerom od deset pobjeda i pet poraza treće mjesto dijele Adriatic i košarkaši Sonik Puntamike, koji su ovo kolo bili slobodni. Na dnu nema promjena, začelje drži Adriatic-Split, a dva koraka ispred njih su Trogirani.

U dvoboju fenjeraša i vodećeg na tablici košarkaši Mislava potvrdili su status favorita i sa 79:91 savladali Adriatic-Split. Splitski sastav dobro se i dugo držao u utakmici, ne dopuštavši gostima iz Podstrane da se rezultatski odvoje, ali kvaliteta košarkaša Mislava ipak je došla do izražaja u posljednjoj četvrtini, kada su potvrdili svoju pobjedu. Aljoša Maras s 23 i Duje Dajak s 20 poena predvodili su goste do slavlja, a domaćinima nije pomoglo ni 27 koševa Domagoja Milardovića.

Sukošan je ubilježio najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu. Oni su u svojoj dvorani Osnovne škole sa 91:65 bili bolji od Trogira, a ključni moment stvaranja velike prednosti bilo je otvaranje drugog poluvremena, kada su se Sukošanci odlijepili na nedostižnu razliku. Marino Grabovac i Lovre Čirjak bili su najbolji strijelci Sukošana s 23, odnosno 20 poena, a kod gostiju se s 19 poena istaknuo centar s prvoligaškim iskustvom Petar Madunić.

Solin je na krilima svojih visokih igrača stigao do domaće pobjede nad Omiš-Čagalj toursom i to nakon dodatnih pet minuta igre, pošto je osnovni dio utakmice završio rezultatom 72:72. U produžetku su domaćini imali više snage i koncentracije i na koncu slavili sa 87:82. Tomislav Lozančić ubacio je 27 koševa kod pobjednika, a Ivan Vuković pratio ga je s 21 poenom, dok je kod gostiju 26 ubacio veteran Josip Džapo.

Košarkaši Jazine-Arbanasa u Dubrovniku su sa 80:85 bili bolji od istoimenog bivšeg prvoligaša i tako ostali u borbi za prvo mjesto uoči posljednjih pet kola sezone. Utakmica je bila neizvjesna i puna preokreta, a gosti iz Zadra pobjedom su pokazali da posjeduju veću kvalitetu i iskustvo od mladih Gospara. Mladi zaštićeni Toni Jelenković bio je prvi strijelac Jazina s 18 poena, a kod Dubrovnika je s 28 koševa iskočio Petar Dubelj, dok se Husnija Habul zaustavio na 20 koševa.

Cetina je pobjedom nad Adriaticom udaljila splitsku momčad od borbe za vrh ljestvice. Kako sezona izmiče Triljani pružaju sve bolje igre i očito na naplatu dolazi činjenica što je većina sastava već dugo vremena na okupu. Do konačnih 70:59 Cetinu je predvodio najiskusniji Joško Ćurković s 27 ubačaja, dok je 17 poena za goste ubacio Josip Batinić.