Efes izjednačio nakon produžetka

drugom susretu finalne serije za prvaka Turske, Anadolu Efes je na svom terenu nakon produžetka došao do pobjede protiv Fenerbahčea te tako izjednačio u seriji…

U prvom susretu finalne serije prvenstva Turske, Fenerbahče je u svim segmentima nadigrao Efes. Ipak, druga utakmica bila je sve samo ne dosadna. Iako su imali svojih problema, ali isto tako mogli riješiti susret u regularnom vremenu, košarkaši Anadolu Efesa uspjeli su slaviti nakon produžetaka.

Početak susreta nije bio obećavajuć za domaće. Fenerbahče je bio bolji, napadački je to izgledalo sjajno (52 poena u poluvremenu) te se činilo da će gosti doći do velike prednosti u seriji. U drugoj četvrtini Fenerbahče je vodio s čak 16 koševa razlike (23:39), da bi na odmor otišli s +12.

Ipak, malo po malo, kopnjela je prednost i Anadolu Efes se u potpunosti vratio u utakmicu. Sa svega četiri poena prednosti, Fenerbahče je ušao u posljednjih 10 minuta i znalo se kako će završnica biti uzbudljiva. Igralo se izjednačeno, vodstva su se izmjenjivala, a Vasilije Micić donosi prednost Efesu minutu i pol do kraja (86:84).

Iako su imali napad i za potvrdu slavlja, domaći nisu izdržali i Nikola Kalinić je 46 sekundi do kraja pogodio za izjednačenje. Ušlo se u produžetke u kojima ipak nije bilo neizvjesnosti. Efes je bio sjajan, napadački neumoljiv i na kraju je uvjerljivo slavio sa 101:93.

Uvjerljivo najbolji kod domaćih bio je Micić s 30 koševa, šest asistencije i četiri skoka. Inače, domaći su praktički cijeli susret odigrali u istoj petorci. Samo trojica su ulazila s klupe i to je svaki odigrao po osam minuta. Micić je s druge strane igrao 42 minute. Kod gostiju, Nicolo Melli postigao je 22 poena.

Sljedeća dva susreta na rasporedu su 13. i 15. lipnja, a domaćin će biti Fenerbahče. Važno je istaknuti kako se serija igra na četiri pobjede, tako da kako god završila ta dva sljedeća susreta, 17. lipnja domaćin će biti Anadolu Efes.