Europski prvak krenuo pobjedom, poraz Efesa i Cedevite

Odigrana su danas dva susreta skupine C ovogodišnjeg izdanja eurolige. Imali smo prilike gledati dva zanimljiva susreta. Debi naše Cedevite nije prošao najbolje, ali ni jače ekipe neće se dobro provesti ove godine u Litvi, dok je, europski prvak Olympicos pobjedom krenuo u novu sezonu.

Skupina C

[rezultat id=50]

Odigrana je najjača utakmica skupine C eurolige u Pireju. Domaćini su nakon velike borbe uspijeli svladati goste iz Španjolske i tako potvrdili svoje visoke ambicije ove godine. Bila je ovo i premijerna utakmica Georgiosa Bartzokasa i prva njegova pobjeda za kormilom ovog grčkog giganta.

Caja je vrlo dobro otvorila utakmicu, služio ih je šut iz vana i uspjeli su nametnuti svoj brzi ritam. U tom periodu povezali su Oleson, San Emeterio i Cabezas par šuteva i to je bilo dovoljno da prvu četvrtinu završe s plus pet. Vidjelo se na Olympicosu da im je ovo prva službena utakmica i da još nisu ušli u sezonu na pravi način, ipak stvari su brzo došle na svoje mjesto.

Otišli su gosti i na veću prednost početkom druge četvrtine, ali tada se bude domaćini. Počeli su Grci u tim trenutcima igrati jaku obranu, a počeli su pogađati i u napadu. Spanoulis je stupio na scenu i počeo razigravati svoje suigrače. Najviše su to koristili Printezis koji je pogodio par, za njega karakterističnih, udica, Perperoglou je stavio tricu, a Pero Antić je počeo stvarati velike probleme gostima pod obručima. Napravili su veliku seriju koja je prekinuta tricom Nemanje Bjelice. Činilo se tada da će se Caja stabilizirati, ali su Grci nošeni brojnom navijačkom podrškom ( oko 8000) dodali gas i otišli s plus jedanaest na poluvrijeme.

Činilo se kako će utakmica nakon poluvremena otići u jednom smjeru, ali s tim se nisu složili igrači Caje, koji su u svlačionici posložili glave i odigrali odličnu treću četvrtinu. Solidnu utakmicu odigrao je Argentinac Andres Nocioni koji je završio na 11 poena, a velike probleme domaćinima ispod koša stvarao je Poljak Lampe. Tako da su treću četvrtinu dobili sa čak 12 razlike i unjeli nemir u domaće redove.

Ipak Olympicos je odigrao vrlo dobru zadnju četvrtinu i odnio pobjedu. Tako su još jednom pokazali šampionski karakter i koliko je uistinu teško slaviti na njihovom terenu. Kao veliko pojačanje pokazao se i bivši igrač Panatanaikosa Perperoglou koji je utakmicu završio na 16 poena.

Sljedeće kolo Olympiacos putuje na noge Efesu, koji sutra igra svoju prvu utakmicu, a Caja dočekuje osokoljeni Žalgiris koji je briljirao u prvom kolu protiv Cedevite.

[rezultat id=42]

Nije se momčad Cedevite vratila niti sa štitom niti na njemu. Poraženi su Zagrebaši u prvom kolu eurolige u Litvi i to vrlo teško. Držali su priključak svega prvih pet-šest minuta i to je bilo sve što smo vidjeli od njih. Razočarani mogu biti simpatizeri Cedevite, ali i ljubitelji dobre košarke jer je utakmica bila riješena već tokom druge četvrtine. Više o susretu možete pročitati ovdje.

Momčad Cedevite treba se što brže posložiti jer ih već za vikend očekuje ABA liga, a sljedećeg petka im u goste dolazi moćni Armani Milano. Kažu kako u sportu ne postoji jučer nego samo sutra, kada bi poslušali ovaj savjet igrači Bože Maljkovića bi najviše pomogli sebi.

[rezultat id=51]

U skupini C Emporio Armani iz Milana spasio je obraz talijanskim klubovima, te upisao pobjedu 80:75 protiv jakog Efesa Anadolua iz Turske. Ioannis Bourousis bio je junak susreta s 23 koša i sedam skokova, dok je Rok Stipčević za osam i pol minuta provedenih na parketu ubacio pet koševa, te skupio po jedan skok, ukradenu i izgubljenu loptu.

Kod gostiju je bivši NBA igrač Jordan Farmar ubacio 19 poena i uhvatio šest skokova, a naš je Stanko Barać u šest minuta igre zabilježio tri poena, jedan skok, ali i četiri izgubljene lopte!