Dijaspora: Fantastičan vikend Buve, Cinca i Zubčića

Iza trojice naših košarkaša fantastičan je inozeman vikend. Ivan Buva s 30 je poena protiv Eskisehira stigao na vrh ljestvice strijelaca turskog prvenstva, Dino Cinac s jednakim brojem poena nije uspio pomoći svojoj Krki da izbjegne poraz od Tajfuna, a Tomislav Zubčić je s 33 poena torpedirao favorizirani Brose Baskets.

Prvi do njih bio je Ivica Radić, treći strijelac Mađarske, a vrijedi ubilježiti dojmljive partije Marka Cara, Sandija Marciuša, Jurja Segarića i Josipa Sobina. Učinke svih naših košarkaša iz dijaspore pogledajte u nastavku.


AUSTRIJA

Arkadia Klosterneuburg 81:74 [Jozo Brkić (Arkadia) 23 min, 14 p, 2 sk ; Ante Perica (Klosterneuburg) trener]

Kapfenberg Furstenfeld 99:58 [Milan Stegnjaić nije ulazio u igru; Marko Car (Furstenfeld) – 40 min, 23 p, 4 sk, 5 as; Goran Patekar (Furstenfeld) trener]

Oberwart – Graz 87:72 (Edi Patekar – 3 min)

CIPAR

AEK Larnaca slobodni (Tomislav Petrović)

ČEŠKA REPUBLIKA

MMCITE Brno CEZ Nymburk 49:102 [Mladen Primorac (Brno) – 29 min, 7 p, 8 sk; Boris Barać (Nymburk) 16 min, 14 p, 2 sk, 1 ol]

FRANCUSKA

Toulon – Strasbourg 70:73 (Miro Bilan – 23 min, 16 p, 7 sk, 2 as, 1 ol)

FRANCUSKA DRUGA LIGA

Nantes – Poitiers 75:83 (Zoran Vrkić – 11 min, 3 p, 1 sk, 1 as)

GRČKA DRUGA LIGA

Arkadikos – Iraklis 83:85 (Domagoj Bubalo – 3 min)

ITALIJA

Dinamo Sassari – Torino 92:80 (Darko Planinić – 23 min, 16 p, 9 sk, 3 as, 1 ol, Rok Stipčević – nije bio u sastavu)

Orlandina – Bologna 69:86 (Mario Delaš – 27 min, 7 p, 8 sk, 1 as, 1 ol)

Trento – Venezia 79:83 (Hrvoje Perić – 19 min, 4 p, 4 sk)

TALIJANSKA DRUGA LIGA

Viola RC – Novipiu Casale 63:55 (Aleksandar Marciuš – 33 min, 15 p, 15 sk, 1 bl)

IZRAEL

Maccabi Haifa – Maccabi Tel Aviv 75:85 (Neven Spahija trener)

KOSOVO

Trepča – Ylli 67:56 (Dragan Šekelja – 35 min, 7 p, 6 sk, 2 as, Denis Bajramović trener)

LATVIJA

Ventspils slobodni (Tomislav Gabrić)

LITVA

Nevezis – Siauliai 70:67 (Mauro Veljačić 24 min, 5 p, 3 sk, 7 as, 3 ol)

Lietuvos rytas – Dzukija 105:84 (Domagoj Samac – nije ulazio u igru)

MAĐARSKA

Szolnoki – Szedeak 85:70 (Lukša Andrić – 18 min, 10 p, 5 sk)

PVSK PannonAtomeromu 84:86 [Veljko Budimir (PVSK) 27 min, 7 p, 2 sk, 3 as, Marino Šarlija (PVSK) 18 min, 6 p, 5 sk, 1 bl; Teo Čizmić (Atomeromu) trener]

Alba – ZTE 98:86 (Ivica Radić – 33 min, 28 p, 10 sk, 3 as, 1 ol)

MAKEDONIJA

MZT Skopje – Strumica 96:54 (Jure Lalić – 16 min, 4 p, 5 sk, 1 as, 2 ol, 1 bl, Dominik Mavra – 16 min, 9 p, 4 sk, 5 as, 1 ol)

Gostivar – Pelister Bitola 98:62 (Juraj Segarić – 30 min, 19 p, 2 sk, 11 as, 4 ol)

Ohrid – Feni Industries 79:63 (Martin Junaković – 39 min, 20 p, 5 sk, 4 as, 1 ol)

NIZOZEMSKA

Groningen – Leeuwarde 85:61 (Drago Pašalić 20 min, 10 p, 8 sk, 1 as, 1 ol, 1 bl)

Den Bosch – Leiden 68:80 (Silvano Poropat trener)

NJEMAČKA

ALBA Berlin MBC 91:71 [Krešimir Nikić (ALBA)nije ulazio u igru; Benedikt Turudić (MBC) 12 min, 6 p, 2 sk, 2 as, 4 ol]

Wurzburg – Bayern 74:80 (Krešimir Lončar 18 min, 8 p, 4 sk, 2 as, 3 ol)

Ulm – Jena 87:72 (Luka Babić – 23 min, 2 p, 5 sk, 1 as, 1 ol)

Telekom BonnBrose Baskets 106:69 (Tomislav Zubčić (Bonn) 30 min, 33 p, 6 sk, 3 as; Leon Radošević (Brose) 9 min, 2 p, 1 sk)

Giessen – EWE Oldenburg 95:99 (Mateo Bačak 2 min, 2 p)

Ludwigsburg – Bremenhaven 92:69 (Mateo Šerić – 4 min, 1 sk, 1 as)

NJEMAČKA DRUGA LIGA

Uni Baskets – Orange Academy 89:84 (Ivan Buntić – 4 min)

Kirchhein – Hamburg 87:72 (Hrvoje Kovačević – 31 min, 15 p, 4 sk, 5 as)

Baunach Trier 103:82 [Mario Dugandžić (Baunach) trener; Luka Buntić (Trier) nije bio u sastavu]

Koln – Heidelberg igra se 1. veljače (Ante Gospić)

Karlsruhe – Nurnberg 106:85 (Denis Vrsaljko – 3 min, 4 p, 1 sk, 1 ol)

POLJSKA

Rosa Radom – Anwil Wloclawek 65:79 (Ante Delaš 8 min, 2 sk, 2 as, Josip Sobin 27 min, 15 p, 10 sk, 1 as, 1 ol, Igor Miličić trener)

Krosno – Torun 76:91 (Jakov Mustapić 23 min, 15 p, 5 sk, 2 as, 1 ol)

Energa Czarni – Ostrow 0:20 (Jure Škifić)

RUMUNJSKA

Steaua – Craiova 90:79 (Ivan Siriščević 28 min, 14 p, 6 sk, 1 as, 2 ol)

Targu Mures – Cluj Napoca 62:101 ( Željko Šakić – 12 min, 8 p, 3 sk, 3 as)

SLOVAČKA

Handlova – Košice 82:101 (Igor Marić 31 min, 19 p, 1 sk, 3 as, 2 ol)

Inter Bratislava – Prievidza 97:68 (Marko Batina nije bio u sastavu)

Komarno – Nova Ves 100:64 (Miše Diminić 21 min, 13 p, 8 sk, 1 ol, 1 bl, Saša Janković  27 min, 5 p, 10 sk, 4 as, 4 ol)

SLOVENIJA

Krka Tajfun 89:99 [Dino Cinac (Krka) – 36 min, 31 p, 12 sk, 2 as, 1 ol, 2 bl, Paolo Marinelli  (Krka)– 33 min, 11 p, 5 sk, 8 as, 1 ol; Jakša Vulić (Tajfun) trener]

Ilirija – Hopsi Polžela 78:69 (Stipe Modrić – 34 min, 7 p, 10 sk, 4 as, 2 ol, 1 bl)

Rogaška Primorska 79:68 [Ivan Batur (Rogaška) 25 min, 4 p, 1 sk, 3 as, 3 ol; Marijan Čakarun (Primorska) – 24 min, 15 p, 5 sk, 1 ol, 1 bl, Jurica Golemac (Primorska) trener]

Olimpija – Šenčur 65:59 (Roko Badžim – nije bio u sastavu, Dražen Bubnić – 10 min, 2 sk)

SRBIJA

Metalac – Tamiš 83:95 (Josip Mikulić – 11 min, 2 p, 2 sk)

ŠPANJOLSKA

Obradoiro – Valencia 96:77 (Damjan Rudež 4 min)

Fuenlabrada – Androrra 77:85 (Marko Popović – 30 min, 9 p, 1 sk, 2 as)

Gran Canaria – Zaragoza 90:70 (Lovro Mazalin – nije ulazio u igru)

Estudiantes – Baskonia 87:89 (Goran Suton 23 min, 8 p, 3 sk, 1 as, 2 ol)

Barcelona – Joventut 91:79 (Ante Tomić – 19 min, 9 p, 8 sk, 3 as, 1 ol)

Real Madrid – Bilbao 95:65 (Veljko Mršić trener)

ŠPANJOLSKA DRUGA LIGA

Araberri – Oviedo 104:74 (Leo Čizmić 20 min, 5 p, 6 sk)

Barcelona II – Castello 77:87 (Luka Šamanić – 13 min, 3 p, 2 sk, 2 as, 1 ol)

ŠVEDSKA

Nassjo – Sodertalje 83:77 (Toni Bizaca – 28 min, 11 p, 4 sk, 4 as, 3 ol)

Umea – Boras 96:77 (Marin Mornar –  20 min, 14 p, 4 sk, 2 as)

TURSKA

Istanbul – Eskisehir 85:71 (Ivan Buva – 30 min, 30 p, 5 sk, 4 as, 5 ol)

Anadolu Efes – Pinar Karsiyaka 89:77 (Krunoslav Simon – nije bio u sastavu)

Napomena: Podebljana su imena klubova s našim predstavnicima te naši predstavnici

Oznake: min = minute u igri, p = broj poena, sk = broj skokova, as = broj asistencija, ol = broj osvojenih lopti, bl = broj blokada