Fantastični Sunsi upisali i šestu pobjedu zaredom!

Phoenix Sunsi ne prestaju oduševljavati sve ljubitelje “loptanja pod obručima” svojim nastupima u Orlandu. Večeras su upisali i šestu pobjedu zaredom, a ovaj put je nastradala Oklahoma rezultatom 128:101.

Početak susreta nije dao naslutiti uvjerljivu pobjedu momčadi našeg Darija Šarića, štoviše, Sunsi su u dvoboj ušli dizelaški pa je Oklahoma serijom 0:9 nakon samo šest minuta igre otišla na dvocifrenu prednost. U prvoj dionici Oklahoma je bila iznimno šuterski raspoložena ubacivši 37 poena, dok su s druge strane, Sunsi postigli 23.

Druga četvrtina donijela je drugačiju priču. Phoenix se na krilima Devina Bookera probudio te pokazao zašto je jedina neporažena momčad “u balonu”. Momčad iz Arizone do kraja poluvremena stigla je u vodstvo rezultatom 65:64.

Utakmica se prelomila izvrsnim ulaskom Sunsa u nastavak dvoboja. Ayton i Booker bili su nezaustavljivi te je Phoenix u 28. minuti otišao na +12, odnosno prednost koju je do kraja dvoboja rutinski održavao. Krajnji rezultat utakmice bio je uvjerljivih 128:101.

Najbolji pojedinac susreta bez premca je bio Devin Booker s 35 poena za 29 minuta na parketu. S novom utakmicom u kojoj je ubacio 30+ poena, Booker je izjednačio rekord franšize, odnosno Waltera Davisa (90 utakmica s 30+ poena). Šarić je novim odličnim nastupom potvrdio izvrsnu formu. Šibenčanin je ostao skok kratak do double double učinka, postigao je 16 poena uz šut iz igre 7/12, a tome je pridodao i 9 skokova za 22 minute igre.

Kod Oklahome je najbolji bio Darius Bazley s 22 poena i 10 skokova.

Ovim slavljem Sunsi su ponovno stigli na samo pola pobjede zaostatka za Portlandom. Blazersi će se u sljedećoj utakmici susresti s Dallasom, dok će Phoenix igrati protiv Philadelphije.