Fenerbahce Ulker bolji od Cedevite u finalu

Fenerbahce Ulker pobjednik je prvog izdanja Zadar Basketball Tournamenta. U finalnom susretu bili su bolji od Zagrebačke Cedevite s 75:67.

Fenerbahce – Cedevita 75:68 (18:18, 33:35, 57:50)

Fenerbahce: Goudelock 20, Vesely 15, Hickman 14, Cetin 8, Turkyilmaz 5, Savas 4, Žorić 4, Mahmutoglu 3, Preldžić 2, Erden, Altinting, Sipahi.

Cedevita: Zubčić 10, Gordić 9, Bilan 8, Ramljak 8, Babić 8, Mazalin 6, M. Delaš 6, Arapović 5, Ukić 4, A. Delaš 2, Žganec 1, Pilepić.

Susret dvicom iz kuta otvara Lovro Mazalin, a nakon njega pogodak ispod koša postiže i Miro Bilan za 4:0 Cedevite. Uslijedile su dvije trice, prvu je zabio Serhat Cetin, a nakon njega u strijelce se upisao i Tomislav Zubčić za 7:3 Cedevite. Do kraja četvrtine vidjeli smo nekoliko promjena vodstva, a četvrtina završava rezultatom 18:18.

Druga četvrtina nije bila puno drugačija od prve, cijelo vrijeme neizvjesna, niti jedna momčad nije stvorila značajniju prednost, a opet smo vidjeli nekoliko promjena vodstva. Fenerbahce je bio nešto spretniji i na poluvrijeme otišao s prednošću od dva poena razlike.

Kod Cedevite je u prvih 20 minuta najbolji bio Luka Babić s osam poena i dvije ukradene lopte dok je Mazalin zabio šest koševa i na dobar način iskoristio minutažu koju je dobio. Kod Fenerbahce Ulkera najbolji Jan Vesely s devet koševa i četiri iznuđena prekršaja, a pucao je svih šest slobodnih bacanja koliko ih je imao Fener. Odmah do njega bili su Andrew Goudelock i Serhat Cetin s osam koševa.

Tokom cijele treće četvrtine Fenerbahce je kontrolirao rezultat i stalno je imao vodstvo. Goudelock je bio neriješiva enigma za obranu Cedevite i u tom periodu je postigao čak deset koševa. Trener Repeša je kod cedevite izrotirao sve igrače, a svi osim Frana Pilepića do tog trenutka upisali su se u listu strijelaca. Nakon trećeg perioda prednost Fenerbahce Ulkera popela se na sedam koševa razlike.

Cedevita je posljednji period otvorila serijom 8:0 u kojoj Ivan Ramljak postiže šest poena i prelazi u minimalno vodstvo. Nakon minute odmora ljutitog trenera Željka Obradovića, a odmah nakon toga Ricky Hickman potiže tricu i vraća vodstvo Feneru dok s druge strane Zubčić poravnava. Sljedeće dvije minute rezultat je bio u egalu, a tada Vesely dva puta atraktivno zakucava i donosi svojoj momčadi plus četiri dvije i pola minute do kraja. Susret je bio riješen minutu i pola do kraja kada Roko Ukić gubi loptu, a Hickman u kontri zakucava za plus šest. Fenerbahce je na kraju slavio rezultatom 75:67 na krilima Goudelocka koji je postigao 20 poena. Vesely ga je pratio s 15 koševa, a Hickman je dodao 14. Kod Cedevite jedini dvoznamenkasti bio Zubčić s deset koševa.

Najboljim igračem turnira proglašen je igrač Fenerbahce Ulkera Andrew Goudelock dok je na radost svih prisutnih u dvorani titulu najboljeg strijelca uzeo kapetan Zadra, Ive Ivanov s 51 košem ukupno dok je drugi bio njegov suigrač Josip Sobin s 48.