Fenomenalna Argentina izbacila Srbiju!

Prva četvrtfinalna utakmica Svjetskog prvenstva, donijela nam je sraz između Srbije i Argentine. Fantastična Argentina pobijedila je Srbiju rezultatom 97:87 te tako postala prvi polufinalist SP-a!

Na početku smo gledali bolju igru Argentinaca, koje je izvrsno razigravao Campazzo, u prvih 10 minuta podijelio je čak 6 asistencija. Tek pred kraj prve četvrtine Srbi su uhvatili priključak i dostigli Gaučose.

Ono što smo gledali u početku utakmice, ponovilo se i u prvim minutama 2/4. Argentina je napravila seriju 10:2 te otišla na osjetniju prednost, a igrači s argentinske klupe izvrsno su iskoristili dobivene minute. Vildoza je u kratkom vremenu ubacio tri trice, dok je Srbiju na životu održavao izvrsni Nikola Jokić koji je u prvom poluvremenu ubacio 14 poena, uz 7 skokova i 4 asistencije. Na veliki odmor otišlo se s prednošću Argentinaca od 54:49.

U trećoj dionici utakmice Srbija je podigla razinu obrane, Argentinci su napravili puno pogrešaka što je Đorđevićeve izabranike dovelo do egala. U posljednjih 10 minuta ušlo se s +1 za Argentinu.

Srbi su zadnjih 10 minuta otvorili tricom Gudurića kojom prelaze u vodstvo. S druge strane, tricama su uzvratili Garino i Campazzo, neizvjesna završnica bila je zagarantirana. Vrlo bitan napadački skok i 4 poena zaredom stavio je Scola za vodstvo 82:73 Argentine. Do kraja susreta Srbija nije uspjela ozbiljnije zaprijetiti, Argentina je upisala pobjedu rezultatom 97:87 te otišla u polufinale Svjetskog prvenstva.

Najbolji pojedinci kod pobjednika bili su fantastični Campazzo s 18 poena, 12 asistencija i 6 skokova. Scola je ubacio 20 uz 5 skokova.

Kod Srbije je bolji od ostalih bio Bogdanović s 21 poenom.

ARGENTINA:SRBIJA 97:87