Gorica i Split uvjerljivi protiv Zaboka i VROS-a

Gorica je subotnje izdanje HT Premijer lige otvorila domaćom pobjedom protiv Zaboka. Momčad Josipa Sesara slavila je rezultatom 87:63 u jednosmjernoj utakmici u kojoj su njegovi igrači dominirali tijekom većine susreta. Gorica je potpuno nadskakala svoje protivnike, a i treba istaknuti vrlo solidan timski šut za tri poena (41%).

Gorica – Zabok 87:63

Ivan Vraneš i Lovro Mazalin su s 14 poena predvodili Goricu do pobjede, a solidnu rolu odigrali su Babić i Mašić koji su ubacili po poen manje. Dodajmo da je Ivan Vraneš uz 14 poena uhvatio čak 13 skokova. Luka Tomas je s 15 poena i nešto slabijim šuterskim izdanjem nego inače bio prvo ime kod Zaboka. Markus Lončar postigao je 12, a Andro Anzulović je također bio dvocifren kod Zaboka s 10 poena.

Košarkaški Splita uvjerljivo su nadigrali Brokere iz Osijeka. Momčad Ante Grgurevića i dalje bilježi dobre partije na domaćem parketu, a ovog puta stradali su dečki iz Osijeka. Prvo poluvrijeme gosti su odlično parirali. Iako su gubili sa sedam razlike, Osječani su na poluvrijeme otišli s vodstvom 43:46.

Pet minuta drugog dijela obilježili su promašaji i pogreške da bi nakon toga uslijedio potpuni pad Brokera koji su u trećoj dionici ostali na samo 11 poena. Gabrić i Bajo prednjačili su u napadačkim akcijama domaćih koji treću četvrtinu zaključuju s vodstvom 75:57. Posljednja dionica protječe bez ikakvog rezultatskog “podražaja” i Splićani su na kraju upisali visoku pobjedu.

Split – Vrijednosnice Osijek 100:73

Maestralni Tomislav Gabrić utrpao je 27 poena i to bez promašaja iz igre! (10/10 iz igre, od toga 4/4 za dva, 6/6 za tri). Darko Bajo upisao je 14 poena i sedam skokova, kao i Jamel Morris koji je ubilježio pet asistencija. Andrija Ćorić ubacio je 18 poena, a Antonio Jordano se priključio s 14 ubačaja. Lošu partiju odigrao je Lovre Bašić koji je ostao na samo tri poena i jako loše šutersko izdanje (1/9 iz igre).