Gorica u zadnjoj sekundi; Sonik šokirao Zabok

Dvije utakmice HT Premijer lige odigrane su u subotnjem terminu. Gorica je slavila protiv VROS-a nakon koša u zadnjoj sekundi, dok su košarkaši Sonik Puntamike šokirali favorizirani Zabok u Zagorju.

Iako je odlično Gorica ušla u susret, Vrijednosnice su sjajnom trećom dionicom (34 poena) preokrenule utakmicu u svoju korist. Mladi Brokeri su praktički poklonili pobjedu Sesarovoj momčadi. Imali su Osječani plus 4 samo 20 sekundi prije kraja, ali Brzoja i Kapusta smanjuju zaostatak s linije slobodnih bacanja i u zadnjem napadu nakon više pokušaja Mislav Brzoja pogađa tricu za pobjedu i slavlje gostiju 95:96.

18 poena, pet asistencija i skokova bila je statistika Mislava Brzoje koji je bio najefikasniji igrač pobjedničke momčadi. Lovre Bašić je na drugoj strani upisao 21 poen i 10 asistencija, ali i osam izgubljenih lopti.

VROS – GORICA 95:96

U drugoj utakmici večeri šok su priredili košarkaši Sonik Puntamike koji su preokrenuli u drugom poluvremenu Zabok i na kraju odnijeli zasluženu pobjedu. Zabok je bolje startao (28:21) te do poluvremena zadržao vodstvo. Gosti iz Zadra su u drugom dijelu potpuno nadigrali Zabočane, prvenstveno u trećoj dionici u kojoj su stekli vodstvo (13:26).

Prednost Zadrana bila je konstantna u četvrtoj četvrtini te je u više navrata išla i preko plus deset. Unatoč pokušajima gosti su sačuvali prednost i na kraju slavili.

Juraj Segarić je s 20 poena i sedam asistencija predvodio Puntamičane, a potporu je imao u Emiliju Baniću koji je ubacio 19 i Josipu Jukiću koji je ubacio 18 poena. Kod domaćina se istaknuo Luka Tomas sa 17 poena i šest asistencija.

ZABOK – SONIK PUNTAMIKA 83:92