Gorica uništila Podravac

Nova utakmica Gorice koja je uvjerljivo otišla u korist Goričana. Podravac je dobro igrao prvu četvrtinu, a nakon toga cijela utakmica je prošla u znaku Gorice koja je porazila Podravac uvjerljivo rezultatom 126:78.

22. kolo, Prva liga, 29. travanj

Gorica – Podravac 126:78 (24:25, 43:13, 34:18, 25:22)

(Petrović 19(6ass), Baković 19(10sk) – Zadravec 30(7ass), Vedriš 12(6sk)

Podravac se dobro držao u prvoj četvrtini te je čak proveo veći dio u vodstvu. No, nakon te prve četvrtine u potpunosti se budi momčad Josipa Sesara koja pokazuje zašto je najjača u ovoj ligi. Zabili su čak 43 poena u drugoj četvrtini, a osim ofenzivne igre počeli su igrati i puno bolju obranu. Podravac nije nikako uspio probiti obranu gorice, a u napadu nisu uspjeli doći do laganih poena.

U drugom dijelu ista priča. Gorica je nastavila dominirati. Sve im je ulazilo te su praktički u prvom dijelu ostvarili pobjedu. Podravac je pokušavao nešto napraviti u zadnjoj četvrtini, ali jednostavno Gorica je puno bolja momčad te su na kraju bez problema pobijedili Podravca. Isto tako se treba spomenuti da je Gorica već trećoj četvrtini postigla više od 100 poena.