Hermes svladao Zagreb

U susretu 25.kola HT Premijer lige, Hermes je svladao Zagreb i time odlučio tko sljedeće godine nastupa u nižem rangu natjecanja.

HT Premijer Liga, 22.travnja 2018

Hermes-Zagreb 95:69 (26:16, 27:22, 21:20, 21:11)

(Rajić 24, Svoboda 22, Perić 21 ; Radoš 18, Proleta 17)

Od samog početka utakmice, Hermes je nametnuo svoj ritam. Prvih deset minuta odmah su “stavili na svoju stranu” te imaju vodstvo od plus 10. U drugoj dionici ubacuju u još jednu “brzinu više” i svojih plus deset, povisuju i na plus 20, dvije i pol minute prije kraja prvog poluvremena. Do isteka dvadesete minute, semafor je pokazivao 53:38, odnosno plus 15 za vidno raspoloženi Hermes.

Drugo poluvrijeme, Garmini momci pokušavaju smanjiti razliku, ali ispod 11 razlike jednostavno danas nije išlo. Kraj treće četvrtine završio je po treći put u korist Hermes, 74:58. Znajući već da je pitanje pobjednika riješeno, ušlo se i u posljednjih deset minuta. Svoj nametnuti ritam, ekipa Hermesa sačuvala je cijelu utakmicu te pobijedila pri rezultatu 95:69.

Hermes će sljedeće, posljednje kolo HT Premijer lige gostovati kod Zaboka, dok će Zagreb ugostiti Šibenik.