Hrvatska iznenadila Njemačku!

U Tel-Avivu se igra Europsko prvenstvo igrača do 20 godina. Hrvatska brani srebrnu medalju iz Chemnitza (Njemačka) koja je osvojena prošle godine. Nakon jučerašnjeg poraza na otvaranju od Španjolske rezultatom 85-73, znantno oslabljena u odnosu na prošlu godinu Hrvatska je odnijela pobjedu nad favoriziranom Njemačkom 80-69 (17-11, 30-13, 16-20, 17-25).

Otvorila je Hrvatska utakmicu furiozno sa 8:0, ne dozvolivši suparnicima pogodak iz igre sve do 5. minute susreta. Slijedi ravnopravna igra gdje se ide koš za koš i prva četvrtina završava rezultatom 17:11. U 13. minuti susreta Domagoj Šarić pogađa s linije za 3 te Hrvatska po prvi put odlazi na dvocifrenu prednost. Njemačka u napadu izgleda nemoćno, previše forsiranja, ishitrenosti i grešaka. U posljednje 3 minute 1. poluvremena naši momci pri rezultatu 32:22 ubacuju u brzinu više te rade seriju 15:2 za 47:24 na semaforu.

Najbolji u našim redovima na kraju prvog dijela bili su igrači Šibenika Toni Nakić i Domagoj Šarić te Josip Batinić, igrač Širokog.

Drugo poluvrijeme nastavlja se u ritmu koš za koš. Hrvatska ne dopušta Njemačkoj da se vrati u utakmicu i 3. četvrtina završava sa +19. Ista situacija nastavlja se i u posljednjoj dionici utakmice sve do posljednje dvije minute kada Njemačka radi seriju 11-0, ipak nedovoljnu kako bi dovela u pitanje pobjedu Hrvatske.

Naša reprezentacija tako dolazi do prve pobjede na ovom Eurobasketu.
Idući suparnik našim momcima je reprezentacija Latvije, a utakmica se igra sutra (ponedjeljak 15.07.) od 12:45 sati. Pobjedom bi Hrvatska, ne bude li nekih iznenađenja u ostalim susretima, zauzela drugu poziciju u grupi uoči osmine finala gdje nas čeka jedna od iduće 4 momčadi: Litva, Slovenija, Grčka i Poljska.