Hrvatska osvojila Stankovićev Kup!

Hrvatska košarkaška reprezentacija osvojila je Kup Borislava Stankovića u Kini. U finalu smo bili bolji od domaćina Kine rezultatom 59:72.

Izabranici Veljka Mršića odlično su otvorili utakmicu i već nakon prvih 10 minuta imali  vodstvo od 9 razlike. U drugoj četvrtini naša reprezentacija odigrala je izrazito kvalitetnu obranu te primila samo 6 poena, a semafor je na poluvremenu pokazivao 20:34 za Hrvatsku.

U drugom poluvremenu gledali smo napadački raspoloženije momčadi, naša reprezentacija bez većih problema je držala visoku prednost i sasvim zasluženo upisala pobjedu kojom je postala pobjednik Kupa Borislava Stankovića.

Najbolji pojedinac bio je Roko Rogić s 20 poena uz 6 asistencija.

Nakon solidnih igara na Ljetnoj NBA ligi, Hrvatska je na novom turniru pokazala igru koja veseli.

KINA : HRVATSKA 59:72 (14-23,6-11,19-22,20-16)