Hrvatska poražena i od Netsa

Hrvatska košarkaška reprezentacija odigrala je i drugu utakmicu na NBA ljetnoj ligi, a protivnici su nam bili Brooklyn Netsi. Nakon što su izabranici Veljka Mršića u prvoj utakmici pružili dobar otpor Pistonsima u 30 minuta te nakon toga upisali poraz od -16, nova utakmica donijela je sličnu sliku one prethodne.

Sam početak utakmice donio je bolju igru Netsa, koji su odmah preuzeli vodstvo i kontrolu nad rezultatom. Do kraja poluvremena Hrvatska se probudila te uhvatila priključak, a u 23. minuti naši momci su poveli 37:39.

Do kraja 3/4 momčad iz New Yorka podigla je nivo svoje igre, a rezultat je pokazivao zaostatak Hrvatske od -6. Međutim, kao i u prvoj utakmici, reprezentativci Hrvatske očito su energetski potrošeni sasvim podbacili u zadnjih 10 minuta, a Netsi su upisali uvjerljivu pobjedu.

Najbolji pojedinci u redovima Hrvatske bili su Željko Šakić s double double učinkom od 11 poena i 10 skokova, Antonio Vranković ubacio je 12 poena uz 8 skokova.

Za Netse je Džanan Musa ubacio 11 poena.

BROOKLYN NETS : HRVATSKA 74:58