Hrvatska poražena u zadnjoj sekundi od Grčke

U prijateljskoj utakmici između Hrvatske i Grčke na turniru u francuskom Strasbourgu slavila je reprezentacija Grčke pogotkom u posljednjoj sekundi.

Grčka – Hrvatska 87:85 (17:16; 43:42; 70:60)

Grčka: Vasileiadis, Zizis 6, Perperoglo 3, Fotsis 9 (8 skokova), Papanikolaou 4, Mavrokefalidis 16, Vougioukas 13, Kaimakoglou, Bramos 13, Printezis 14, Sloukas 4, Kavvadas 2, Katsivelis 3.
Hrvatska: Tomić 6, Andrić 2, Draper 6, Bogdanović 25, Rudež, Tomas 15, Ukić 14, Simon 9, Markota 4 (8 skokova), A. Delaš 2, Žorić 2.

Prva četvrtina protekla je u izjednačenom ritmu, uglavnom s blagom prednošću Grka, a završena je rezultatom 17:16. U 16. minuti utakmice, Grci se odvajaju na prvu veću prednost. Na semaforu je svjetlilo 32:24, no najprije Marko Tomas tricom smanjuje, a potom nakon 3 minute prelazimo u blago vodstvo. Na veliki odmor se ipak odlazi s prednošću Grka od “pola koša”.

U trećoj četvrtini Grci su nadodali gasa i pred sam kraj se odvajaju na već velikih +10. Prednost su uspješno čuvali do 36. minute kada Hrvatska tricama Bojana Bogdanovića, Roka Ukića i Krunoslava Simona, dvije minute prije kraja dolazi na samo minus jedan. Grci potom zabijaju dva napada zaredom i odlaze na 85:80 četrdeset sekundi prije kraja.

U sljedećem napadu Bogdanović ubacuje bacanja za minus tri. Potom Grci gube loptu, a isti igrač na drugoj strani zabija tricu za izjednačenje sedam sekundi prije kraja. Grčki izbornik je bio primoran pozvati time-out, a dogovor je bio da se ide na Printezisa koji promašuje. Mavrokefalidis skače u napadu i promašuje, a Printezis ponovno skače i zabija za pobjedu u zadnjoj sekundi.