Hrvatska razbila Makedoniju

Ženska hrvatska reprezentacija uvjerljivo je slavila na otvaranju drugog kvalifikacijskog ciklusa za ženski Eurobasket 2019. Hrvatska je potpuno razbila Makedoniju, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već na poluvremenu. Izabranice Anđe Jelavić odigrale su kvalitetnu utakmicu u oba smjera te im je večeras pošlo za rukom skoro sve što su poželjele. Prednost je na kraju narasla na ogromnih plus 61. Naše reprezentativke su odradile lakši trening, a izbornica je iskoristila priliku da maksimalno izrotira i odmori svoje glavne igračice.

Kvalifikacije za Eurobasket, 10. veljače

Makedonija – Hrvatska 47:108 (12:27, 8:21, 19:28, 8:32)

Hrvatska: Begić 13 (7sk), Bura 1, Buzov 10, Dojkić 11, Miletić 3, Miloglav 11, Premasunac 6, Režan 18(7sk), Sandrić 22(8as), Slonjšak 2, Tikvić 6, Todorić 5

Hrvatska otvara s 12:3 na početku preko Antonije Sandrić i Marije Režan. Minuta odmora makedonskog izbornika nije pomogla njegovoj momčadi. Naše igračice pogađaju iz svih pozicija te bježe na 20:5. Izbornica je već počela s rotacijama pa su Makedonke održale 15 poena zaostatka. Sandrić veže sedam poena na otvaranju druge dionice te nagovještava u kojem smjeru će otići utakmica. Makedonke pokušavaju iznenaditi zonskom obranom, ali nakon par napada naše se igračice prilagođavaju pa i s praktički drugom postavom rade razliku na terenu. Razigrala se Ana-Marija Begić i prednost Hrvatske na poluvremenu raste do 28 razlike (48:20).

Naše igračice se ušle malo opuštenije u nastavku, ali izbornica je na vrijeme pozvala minutu odmora kako bi objasnila svojoj momčadi da utakmica nije gotova te da se mora više pomagati u obrani. U nastavku dominacija Marije Režan u reketu (čak 4 napadačka skoka) i prednost Hrvatske još više raste. Pobjeda u niti jednom trenutku nije dolazila u pitanje, a sve naše reprezentativke su dobile solidnu minutažu te su na najbolji način iskoristile dobivenu priliku.

Dalekometni šut je funkcionirao odlično i prednost je do kraja narasla na ogromnih plus 61. U posljednjoj četvrtini razigrale su se Tea Buzov i Carmen Miloglav s ukupno četiri trice iz pet pokušaja pa je Hrvatska utrpala čak 108 koševa.