Hrvatska slavila s pola koša razlike

Hrvatska u18 reprezentacija upisala je prvu pobjedu u talijanskoj Potenzi. Naši su večeras bili bolji od Talijana, a pobijedili smo identičnom razlikom kao i nas Turci, samo ovoga puta plus jedan je za nas. Konačni rezultat utakmice je bio 77:76 u našu korist.

Hrvatska U18 – Italija U18 77:76 (14:13, 31:33, 46:49)

Hrvatska: Kapusta, Jukić 14 (za 3 3/3), Marinelli 10, Palac 7, Kozić 11 ( za dva 4/5), Ćorić 4, Jelenek 1 (7sk), Vučić 0, B. Žganec 2, Arapović 5, Žižić 7 ( 8 skokova), K. Žganec 16 (4sk).
Italija: Maccaferri 9, Merlati 0, Laquinta 8, Vencato 13, Nobile 6, Spissu 3, Baldasso 13, Fontecchio 16, Panzieri 2, Artioli 0, Benetti 2, Vedovato 4

Pred kraj prve četvrtine Hrvatska je imala prednost 13:8, a među boljima je bio Marko Arapović. Na početku druge dionice domaćini su bolje zaigrali i došli do vodstva, rezultat je iznosio 24:23.

Do poluvremena se vodila prilično izjednačena borba, a na samom kraju na semaforu je pisalo 33:31 za domaće. Naš najbolji igrač bio je Paolo Marinelli koji je do tada postigao deset poena.

Nastavak nije donio mnogo promjena. Igralo se koš za koš i niti jedna momčad nije uspijevala stvoriti značajniju razliku iako su Talijani konstantno bili u maloj prednosti. Na kraju treće četvrtine Italija je imala vodstvo od tri poena, a utakmica je bila puna tenzija.

Tijekom posljednje četvrtine pri rezultatu 59:55 Ante Nazor je udaljen s klupe zbog ne slaganja sa sucima, a Talijani nikako nisu posustajali i u sam finiš utakmice ušli su sa malom prednosti.

Italija je bila na plus tri, a rezultat je bio 73:70. Kozić tada stavlja tricu za izjednačenje, a na kraju zabija i presudan koš za naše slavlje.

Hrvatskoj je preostala još jedna utakmica na ovom turniru, a ona je sutra protiv Slovenije u 17.00h. Talijani će igrati protiv Turske.