Hrvatska svladala Poljsku i otišla u četvrtfinale!

Hrvatska U20 reprezentacija došla je do očekivane pobjede u osmini finala Europskog prvenstva za igrače do 20 godina pobjedivši reprezentaciju Poljske rezultatom 89:75 (23-10, 23-15, 18-23, 25-27).

Otvorili su naši momci odlično utakmicu ponajviše zahvaljujući dobroj obrani. Prednost se povećavala iz napada u napad sve do visokih +17 (21-4). Na ulasku u drugu četvrtinu, Poljaci uspijevaju smanjiti rezultatski minus na samo 10 poena zaostatka, no tada Hrvatska pokazuje kvalitetu više te poluvrijeme privodi kraju sa ugodnih 46-25.

Opuštenije je naša mladost krenula u nastavak, no održavajući prednost donekle sigurnom u trećoj četvrtini. Nije bilo tako i u posljednjoj dionici susreta. Hrvatska je u blagom padu, a Poljaci polako preuzimaju inicijativu te se s nekoliko brzih poena “vraćaju” u utakmicu na zaostatak od samo 8 koševa minusa, 5 minuta do kraja susreta (73-65). Izgledalo je kako ćemo gledati jednu infarktnu završnicu susreta, no tricom Antonia Jordana 2:30 minute do kraja bježimo na dvocifrenu prednost koju smo uspješno održavali do kraja susreta.

Hrvatska je u četvrtfinalu, zasluženo, gdje čeka pobjednika susreta između Ukrajine i Francuske.

Najbolji u našim redovima bili su Antonio Jordano s 21 košem, 4 skoka te 2 asistencije i Toni Nakić s 15 koševa, 7 skokova te 5 asistencija.