Igokea slavila u derbiju na Pecari

Pred gotovo dvije tisuće gledatelja na Pecari vidjeli smo prilično borbenu utakmicu u kojoj je sa 63:69 slavila Igokea. Potrebno je istaknuti kako je tijekom predstavljanja igrača momčadi iz Aleksandrovca, Siniša Štemberger dobio veliki pljesak širokobriješke publike, jer je u dva navratio nosio dres Širokog, a i bio je miljenik publike. Čelnici kluba su ga darivali prigodnim poklonima.

Igokea je na početku krenula veoma hrabro u utakmicu, no domaćini su stizali pa se neko vrijeme igralo koš za koš. Pri rezultatu 9:12, Igosi rade seriju od 13-0 i odlaze na nedostižnih 16 razlike što će tim sa Pecare dobar dio utakmice vraćati. Toj seriji najviše je pridonio američki razigravač Clifford Hammonds koji je svojim loptama “hranio” Milana Dozeta i Corsley Edwardsa. Na kraju prve četvrtine na semaforu je stajalo 10:29.

Na početku druge četvrtine oba trenera mnogo mijenjaju, ali Igosi bolje koriste te promjene i u 15. minuti bilježe najveću prednost na utakmici od 22 razlike pri rezultatu od 17:39. Pred kraj poluvremena se budi publika na Pecari te koševima Planinića na odmor se odlazi s 14 koševa zaostatka za Igokeom. Najveća mana kod domaćih je bila što su prvih 20 minuti imali čak 10 izgubljenih lopti, a Igokea je imala vrlo dobrih 62% šuta iz igre.

Na početku treće dionice susreta Široki se u potpunosti vraća u utakmicu s osam vezanih koševa Marka Šutala. Velićevi momci sve bolje igraju obranu, gdje treba posebno istaknuti Planinića i Šakića. Tri minute prije kraja treće četvrtine domaći košarkaši stižu na pola koša, ali trener Bajić uvodi Hammondsa i Edwardsa koji unose živost u redove tima iz Aleksandrovca te se na odmor prije zadnje dionice odlazi s 49:53.

U zadnjoj četvrtini se igra sve čvršća obrana od strane obje ekipe, a Široki ima sve veću podršku s tribina. Domaći ponovno stižu na pola koša, ali nisu imali mirnoću kako bi okrenuli rezultat u svoju korist, te nisu imali raspoloženog igrača koji bi ih odveo do pobjede. Neiskustvo i umor iskorištavaju gosti iz Aleksandrovca, te koševima Edwardsa i Šulovića stvaraju prednost koju je teško vratiti. Konačni rezultat je 63:69.

U redovima Igokee treba posebno istaknuti Edwardsa koji je u 17 minuta koje je proveo na terenu ubacio 19 koševa i uhvatio četiri lopte, te Hammondsa s 12 koševa i šest asistencija. Kod Širokobriježana treba istaknuti Planinića s 18 koševa, Šutala s 12 koševa i Šakića s osam koševa i 12 skokova. U sljedećem kolu, već u srijedu, Igokea dočekuje Budućnost, dok Široki putuje u Makedoniju, na susret s MZT Skopjem.