Infarktne završnice u Novom Mestu i Beogradu!

U zaista uzbudljivom i neizvjesnom dvoboju između Krke i Budućnosti pobjedu je domaćem timu donio Glenn Cosey tricom dvije sekunde prije kraja.

Budućnost je odlično ušla u utakmicu, kontrolirali su gosti rezultat u prvih 10 minuta (12:18), ali domaći su zatim odigrali vrlo dobru drugu dionicu i u jednom trenutku stvorili šest poena prednosti (30:24).

Međutim, novi pad u igri Krke na kraju prvog poluvremena Budućnost koristi. Napravili su seriju od 7:0 i na odmor otišli s vodstvom 35:36.

U nastavku smo gledali stalne promjene u vodstvu. Obje momčadi su imale period bolje igre, da bi se pobjednik odlučio dvije sekunde prije kraja.

Sjajni Amerikanac Glenn Cosey pogodio je tricu i donio Krki pobjedu u ovoj utakmici, krajnji rezultat bio je 73:72.

Cosey je bio najefikasniji s 21 poenom, 16 je dodao Ramljak, a 14 Jošilo. Kod Budućnosti Cobbs je ubacio 17.

Nakon drame u Novom Mestu, Partizan je u Beogradu dočekao Cedevita Olimpiju. Odigrana je utakmica na zavidnoj razini, a pobjednik je također odlučen ludom tricom Jaramaza u posljednjoj sekundi.

Iako je krajem treće četvrtine djelovalo da će domaći lako doći do trijumfa u ovom derbi susretu, s obzirom da su tricom Nemanje Gordića poveli s 81:68 u 29. minuti utakmice, sami finiš susreta donio je veliku dramu.

Naime, košem Ryana Boatrighta na 17 sekundi prije kraja gosti su poveli s 93:95, a zatim je Partizan krenuo u napad. Neuspješno su izveli akciju Beograđani, ali pola sekunde prije završetka ostalo im je tek vremena da izvedu aut sa strane. Gordić je bacio loptu Ognjenu Jaramazu, a bek domaćih sa zvukom sirene pogodio tricu od table za ludnicu u Stark Areni.

Konačnih 96:95 za Partizan i donijelo im je i prvo mjesto na ljestvici ABA loge.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Jaramaz (16 poena) i Zagorac (14), Nemanja Gordić je upisao 9 poena i 6 asistencija. Strijelce Cedevita Olimpije predvodio je Jaka Blažič (22 poena).

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com