A2 Istok: Vukovarci slavili u Grabriku, Belišće prošlo Rekord

Požežani su uoči derbija bili uvjereni u pobjedu, ali na kraju su Vukovarci zasluženo slavili i tako se uključili u borbu za prvaka regije. Sada, sedam kola prije kraja, u borbi za A1 kvalifikacije ostali su Požega, Belišće i Vukovar.

Požega i Belišće imaju po dva poraza u konkurenciji, jedan manje od Vukovara koji je ipak u nešto nepovoljnijoj situaciji. Igrači Sanjina Kalaice u međusobnim ogledima stoje slabije od svojih konkurenata, protiv Požege su s većom razlikom izgubili u prvom dijelu nego što su pobijedili u subotu, a predstoji im i gostovanje kod Belišća koje ih je s 72:67 dobilo u prvoj međusobnoj utakmici. Najizglednija opcija je da o prvaku regije odlučuje utakmica 20. kola kada Belišće putuje u Požegu, ali ne treba odbaciti ni mogućnost da sva tri kluba na kraju budu bodovno izjednačeni.

Borili smo se, ali izgledalo je kao da su oni više željeli tu pobjedu – izjava je iz požeškog tabora nakon utakmice. Tako je i izgledalo na parketu požeške dvorane Grabrik. Nakon izjednačene prve četvrtine i minusa od pet koševa na poluvremenu, gosti su igrali sve bolje i bolje i u posljednjih deset minuta ušli su s prednošću koju su na kraju uspjeli sačuvati i upisati devetu pobjedu u nizu.

Trojka Boris Dugandžić (22), Mario Raić (21), Dino Peraica (20) je najzaslužnija za uspjeh, a dobar učinak su imali Marko Mandić (14) i zaštićeni Alan Mesić (8). Ovoj osječko-vinkovačkoj postavi još se s jednim ubačajem pridružio mladi Matijević. U ekipi Vladimira Englmana dobar posao je odradio domaći igrač Ante Čališ, dok se od brodske trojke, Darka Pezera, Domagoja Norca i Krunoslava Rimca, sigurno očekivalo više.

Belišće je s velikim respektom, i minusom od preko 2 000 kuna koje moraju uplatiti na ime kazni s prošle utakmice protiv Borova, dočekao Rekord Tim. Kako i ne bi kad Igor Kovačević, trener/igrač Oriovčana, u svom rosteru ima Karlovića, Kljajića i Šamiju, dojučerašnja tri A1 igrača iz ugašenog Slavonskog Broda.

Domaćin je slomio utakmicu u trećoj četvrtini (29:15) i došao do vrijedne pobjede. Marko Mikulić (25), prošlogodišnji junior Toni Gradinjanin (21) i iskusni Kristijan Preglej (17) predvodili su pobjedničku ekipu protiv Rekorda u čijem sastavu je bio najuspješniji Krešimir Herceg (15).

Đakovo je kod kuće protiv Vinkovaca nakon deset minuta imalo +13, a u 23. minuti bili su u zaostatku tri koša. U nastavku, s osam igrača koji su doputovali i rano isključenim trenerom, teško je bilo očekivati da gosti ostanu do kraja u utakmici. Izdvojimo napadački učinak najboljih pojedinaca svojih ekipa, Antun Hrkač je postigao 36, a Stjepan Pezer 37 poena.

Županja (Stjepanović 22) je protiv Olimpa na kraju imala +47, a Osječki sokol (Došen 27) +35 protiv Virovitice. U utakmici van konkurencije Borovo (Gošak 24) je pobijedilo drugu momčad Vrijednosnica. Na toj utakmici su ostali bez još jednog člana početne petorke. Ozlijeđenom Mihaelu Bekavcu (parcijalna raptura zadnje lože) pridružio se i Igor Škrlec i za njih je nažalost ova sezona gotova.

U sljedećem kolu Vukovarci će protiv Olimpa imati priliku dati svojim mladim igračima, Požežani idu u goste kod pretposljednjih Vinkovčana dok će Belišće putovati na, za njih, uvijek neugodno gostovanje u Županju. Zanimljiva utakmica trebala bi biti Borovo – Osječki sokol, Virovitica dočekuje Đakovo, a Rekord Tim Vrijednosnice.