Istrauni svladali Borovo

U susretu Istrauna i Borova domaćini su odnijeli pobjedu u svoju korist. Najbolji u domaćim redovima bio je Šamija s ubačenih 31, dok su goste vodili Boras i Rajšić. Svaki je ubacio po 14 poena.

Prva liga, 7. travnja

ISTRAUNI-BOROVO 83:71(29:18,22:15,19:17,13:21)

ISTRAUNI: Ćosić, Bilalović 19, Milivojević, Milekić 9, Šamija 31, Andabaka 15, Ivis, Šljuka 2, Brzica 7, Šimović.

BOROVO: Brocić 6, Jovanović 2, Šarac, Bobinac 2, Boras 14, Bekavac 13, Rajšić 14, Kapović 7, Kovač 2, Radoš 11.

Početak je tekao igrom ”koš za košem” sve do pete minute kada su domaćini imali pet poena prednosti. Gosti se vraćaju, no Šamija ne dopušta Borovu da im se približi pa povećava prednost na plus osam. Prednost se povećava i prva četvrtina završava rezultatom 29:18.

U nastavku utakmice Istrauni se čine nezaustavljivima. Sredinom druge četvrtina dolaze do velikih plus 19 i time gostima umanjuju svaku nadu za pobjedom. Rajšić pogađa u nadi de će probuditi svoju momčad, no to nije bilo dovoljno. Na predah se ide rezultatom 51:33.

U trećoj četvrtini domaćini nastavljaju svojim tempom i povećavaju svoju prednost deset sekundi prije kraja četvrtine na plus 20. Rezultat nakon treće četvrtine je 70:50.

Domaćini su sigurni u svoju pobjedu no pitanje je samo koliki će rezultat biti na kraju. Smanjivši tempo, uz prisutan umor, smanjuju broj ubačenih poena, popuštaju, ali ipak dolaze do pobjede. Konačan rezultat je 83:71.