Jolly slavio u Velikoj Gorici

U posljednjem kolu A1 lige košarkaša šibenski Jolly JBS svladao je domaću Goricu rezultatom 63:76. Momčad Ivana Velića tako je upisala četvrti trijumf zaredom, dok su košarkaši Zvonimira Kovačevića sezonu završili trećim uzastopnim porazom. Ova pobjeda nije donijela Šibenčanima Ligu za prvaka, pošto je Alkar bio bolji od Ribole.

Utakmica je krenula u izjednačenom tonu te je prva četvrtina završila sa minimalnom prednošću gostiju 16:17. U nastavku utakmice mogli smo vidjeti dominantnu igru Jollya. Prvi puta su otišli na +10 tri minute prije odlaska na veliki odmor. Do kraja poluvremena su povećali prednost na +13, 24:37.

Nakon odmora se nastavila ista priča, gosti su pokazivali nadmoć u svakom segmentu košarkaške igre. U pojedinim su trenucima imali preko 20 koševa razlike, ali domaćin uspijeva smanjiti do kraja treće četvrtine na dostižnih -15, 46:61. Posljednja četvrtina nije ništa bitno promijenila, Jolly je sigurno priveo utakmicu kraju uz konačan rezultat 63:76.

Kod Gorice najbolji je bio Marko Petrović sa 15 ubačaja, dok su se kod gostiju najviše istakli Mate Mrva sa 23 koša te Luka Katura koji je ostvario double-double učinak sa 12 koševa i 10 skokova.

Ove ekipe će se uskoro susretati u Ligi za prvaka. Joly je već osigurao ostanak, s ovom pobjedom zasjeo je na prvo mjesto s omjerom 6-2. Gorica (4-4) u borbu za ostanak kreće s dvije pobjede više od posljednjeg Splita (2-6).

A1 liga: Raspored, rezultati, poredak i statistika svih utakmica