Jolly svladao Slavonski Brod i prekinuo crni niz

Nakon devet pripremnih i jednog prvenstvenog poraza, košarkaši Jolly JBŠ-a napokon su upisali i pobjedu, na Baldekinu u drugom kolu A1 lige košarkaša bili su bolji od momčadi Slavonskog Broda 76:68.

U sasvim drukčijem raspoloženju ušle su ove momčadi u međusobni dvoboj. Devet poraza i samo jedna pobjeda omjer je Jollyja u pripremnom periodu. Iako pripremni, porazi su to koji, zbog svog niza i slabih prezentacija, ipak imaju veću težinu od isključivo pripremnih. Uslijedila je smjena trenera, potom poraz i na startu prvenstva u Rijeci pa je susret s Brođanima za Šibenčane imao imperativ pobjede i povratka u dobroj mjeri narušenog samopouzdanja.

S druge strane, Brođani su doputovali u Šibenik na krilima pomalo iznenađujuće pobjede protiv Vrijednosnica Osijek na otvaranju sezone te se još uvijek nalaze u fazi traženja svojih realnih mogućnosti s obzirom da se momčad tek nedavno okupila. Večerašnji nastup u Šibeniku pokazao je mnoge slabosti, posebno u napadu u smislu kreacije i realizacije, te će biti potrebno još neko vrijeme kako bi igrači Ivice Buriće dosegli željeni nivo koji bi im osigurao ostanak u prvoligaškom društvu.

Jolly JBŠ – Slavonski Brod 76:68 (23:13; 43:22; 62:48)

Jolly JBŠ: Roso 4, Pavlović 8, Katura 23, Šekelja 4, Vrlika 3 (6sk), Mrva 8 (8sk), Najev 10 (10sk), Subotić 11, Junaković (6as), Perković, Bilalović 5.

Slavonski Brod: Ćubela 11 (5sk, 5as), Kljaić, Šamija, Čelebija 18 (7sk), Živković 6, Blažević 11, Krstanović 5, Cvitanović (7sk), Jukić, Karlović 11, Vučić 5.

Da nas očekuje utakmica u znaku samo jedne momčadi, dalo se naslutiti na samom otvaranju susreta kada je Jolly, uz dominaciju Luke Kature, već u 4. minuti poveo 12:0. Nakon što su prvi koš iz igre postigli minutu kasnije preko Nikole Blaževića, Brođani su se uspjeli konsolidirati i, koševima Blaževića i Krstanovića, u 7. minuti potpuno vratiti u utakmicu (17:13). Međutim, pokazalo se da je to bilo sve od Slavonskog Broda večeras. Jolly je odgovorio koševima Subotića i Mrve i prvu dionicu zaključio s plus 10.

Druga četvrtina bila je ujedno i rješenje ovog dvoboja. S tri uzastopne trice Mrve, Pavlovića i Subotića, Jolly je najprije otišao na plus 17 (33:16), a novim koševima Pavlovića u 15. minuti i na plus dvadeset (39:19) pa je trener domaćina Momir Milatović mogao biti zadovoljan onime što su njegovi igrači pokazali u prvom dijelu ovog dvoboja.

S nastavkom, pak, ne toliko. Naime, nakon što je novom tricom Kature u 23. minuti poveo s najvećih 53:26, u redovima Jollyja nastupilo je osjetljivo opuštanje pa su kontrolu utakmice preuzeli Brođani i krenuli po veliki preokret. Najprije su uoči posljednjih deset minuta smanjili zaostatak na minus 14, a zatim se, ponajviše zahvaljujući kapetanu Bruni Čelebiji, tri minute prije kraja približili na samo na minus šest (65:71). Međutim, snage i vremena za potpuni povratak ipak nije bilo pa je domaćin koševima Najeva i Subotića zaključio utakmicu u svoju korist.

Jolly je do velike prednosti, a potom i pobjede, došao zahvaljujući raspoloženom kapetanu Katuri i deset postignutih trica, dok će Brođani razloge ovog poraza, a posebno prostor za popravak, tražiti u katastrofalnom šutu (25/62, za tricu 4/20) i čak 17 promašenih slobodnih bacanja (14/31).

Prvo ime susreta Luka Katura ubacio je 23 koša uz pet trica, Srđan Subotić dodao je 11, a Filip Najev 10 poena uz 10 skokova. Kod gostiju iz Slavonskog Broda najbolji je bio Bruno Čelebija s 18 koševa i sedam skokova, dok su Nikola Blažević, Marko Karlović i Ivan Ćubela zabilježili po 11 ubačaja.

U sljedećem kolu Jollyja očekuje gostovanje u Sinju kod Alkara, dok će Slavonski Brod u vrlo važnom dvoboju, iz kojeg će se bodovi najvjerojatnije prenositi u Ligu za ostanak, dočekati momčad novog prvoligaša Gorice.