JPH B: Cibona bez problema s Rudešom

U drugoj utakmici današnjeg programa u Osijeku Cibona je nadigrala Rudeš 92:57 i stigla do svoje druge pobjede.

Susret je nudio mogućnost neizvjesnosti do sredine treće četvrtine, ali serijom 14:2 Cibona je na isteku tridesete minute imala + 22 (63:41).

Rudeš je na startu i minimalno poveo 8:7 i 10:9, a Cibona sredinom druge četvrtine stigla do 13 poena viška (35:22). Uz Skoknu razigrali su se Uljarević, Mandić, Šunjić i Buljević. Ipak do odmora Rudeš smanjuje preko Tomislava Cvitkovića i Ivana Tvrtka Majića.

Nakon spomenutog kraja treće četvrtine u završnici susreta Cibona je povećavala prednost, a oba trenera prigodu su dali svim igračima. Rudeš će priliku za ostanak u utrci za plasmanom među četiri tražiti sutra kada ga očekuje susret sa Zadrom.

Kod Cibone Bruno Skokna je ubacio 19, Lovro Buljević 14 uz 12 skokova, a Karlo Uljarević 13. Kod Rudeša bolji od ostalih Cvitković s 15 poena i 6 skokova, a Majić je dodao 10 uz 7 skokova.