JPH A: Križevci dobili Kvarner uz 45 Kapuste, Cedevita bolja od Zagreba

Križevčani su upisali prvu povijesnu pobjedu na završnim turnirima Prvenstva Hrvatske za mlađe kategorije. Do tog velikog uspjeha predvodio ih je mladi Borna Kapusta koji je danas ubacio 45 poena, skoro pola koševa svoje ekipe. U drugoj utakmici Cedevita je bila bolja od Zagreba i treba joj još jedna pobjeda za završni turnir.

[rezultat id=486]

Križevčani su došli do povijesne pobjede za svoj klub. Juniori su njihova prva mlađa selekcija koja je izborila plasman među najboljih 10 ekipa Hrvatske i prva su momčad koja je ostvarila pobjedu.

Utakmica je do kraja bila neizvjesna. Kvarner je bolje otvorio utakmicu i na polovini četvrtine ima 15:10. a prednost drži do kraja četvrtine kada igrači Luke Bujasa rade seriju od 11:0 za 33:26, a na odmor odlaze s plusom od tri poena.

Nastavak utakmice donosi dodatnu neizvjesnost. Nakon 8-0 ekipa Branka Musića ponovno ima vodstvo (60:59), a jedan koš imaju i na ulazu u posljednjih pet minuta. Tada Križevčani igraju bolje i predvođeni Bornom Kapustom preuzimaju prednost, ali dvije minute prije kraja ulaze u velike probleme zbog njegovih pet prekršaja. Podsjetimo,  Križevčani su vodili protiv Cedevite do posljednjih 10 minuta, a nakon izlaska najboljih igrača posljednji dio su izgubili s nevjerojatnih 32:3.

Ipak, Kvarner nije uspio napraviti preokret i Križevci slave 95:87. Junak utakmice bio je Kapusta (1996) koji je ubacio 45 poena uz 64% šuta. Kod poražene ekipe Ivan Kučan je upisao 20, a Đani Koljanin 20 poena uz 7 skokova.

[rezultat id=487]

Cedevita je očekivano pobijedila Zagreb i sada joj za prolazak među četiri najbolje momčadi treba pobjeda protiv Kvarnera u posljednjem kolu. Čak i ako zavori krug s Zadrom i Križevcima, biti će na jednom od prva dva mjesta zbog visoke pobjede nad Žapcima.

Iako na kraju nije bila velika razlika, igrači Mladena Starčevića su kontrolirali utakmicu i vodili su skoro 40 minuta. Nakon 5 minuta su bili na devet koševa razlike, a četvrtinu završavaju s 30:20. U drugom dijelu Mravi igraju bolji i u 15 minuti smanjuju na samo dva poena (36:34), a na odmor odlaze s pristojnim minusom od četiri koša.

Tu razliku drže do 27 minute kada Cedevita radi seriju od 12:0 i odlazi na 17 poena plusa (76:59) što je bila najveća prednost na utakmici. Nakon toga slijedi opuštanje, Zagreb pravi 8-0 i dolazi na mali zaostatak. Ipak, do kraja utakmice Cedevita daje sedam, a njezin protivnik jedan koš za konačnih 92:(6.

Ponovno je Dorijan Jelenek predvodio Cedevitu, uz 24 poena upisao je 11 skokova, 4 ukradene uz 9 pretrpljenih faulova. Dobru potporu imao je u Filipu Palcu koji je bio blizu duplog učinka (ubacio je 15, a imao je i 9 asistencija) te Markusu Lončaru koji je na kraju to ostvario s 12 poena i skokova. Dvoznamenkasti je bio i Ivan Vučić s 19 ubačaja.

Kod Zagreba Jakša Miletić je postigao 19, Toni Turkalj 15, Roko Anzulović 14, a Vuk Lazić 13 koševa.