Kadeti Hrvatske pobjedom otvorili EP

Kadetska reprezentacija Hrvatske pobjedom protiv Rusije otvorila je Europsko prvenstvo.

Branitelji naslova europskih prvaka prvenstvo su započeli uspješno. Izabranici Mladena Erjavca bili su bolji od Rusije sa 65:58 (15-6, 12-16, 20-26, 18-10).

Prva četvrtina u kojoj su ruskoj reprezentaciji dopustili ubaciti tek šest poena pokazala je da mogu, ulila je hrabrosti da se takav rezultat može zadržati i do kraja.

Na poluvremenu je Hrvatska vodila s 27:22, a polovicom treće četvrtine imali smo i dvoznamenkasto vodstvo od 37:27. Tada slijedi pad koncentracije, obrana popušta i u posljednju se četvrtinu ulazi s ruskom vodstvom od pola koša (47:48).

U posljednjoj je dionici Hrvatska pokazala bolju spremu i trojac Brala – Ivišić – Klarin vraćaju Hrvatsku na pravi put, zaključno do pobjede od 65:58.

Hrvatsku je reprezentaciju do pobjede predvodio Duje Brala s 23 poena, 8 skokova, 4 asistencije i tri osvojene lopte. Dvoznamenkast je bio i Zvonimir Ivišić s 11 poena i 7 skokova.

U ruskoj reprezentaciji bolji od ostalih bio je Iaroslav Niagu sa 16 poena, 12 skokova i tri blokade.

Sljedeća je utakmica na rasporedu već danas, 10. kolovoza od 21:00 sat, a suparnik je Italija. Prijenos uživo možete pratiti na našoj Facebook stranici i FIBA YouTube kanalu.