Kadetska liga SDŽ: Odigrano nepotpuno kolo, domaćini uvjerljivi

Drugo je kolo kadetske lige Splitsko-dalmatinske županije iza nas. Doduše, odigrane su tek tri od pet utakmica, no preostali će susreti biti naknadno objavljeni. Najzanimljivije je bilo na Gripama dok u preostalim utakmicama domaćini nisu ostavili ni trunke šanse svojim protivnicima.

Kadetska liga SDŽ, 2. Kolo

Universitas-Dugopolje 52:40

Kolo je otvoreno u subotu kada su se na Gripama susrele druga momčad Splita i druga momčad Adriatica. U samu utakmicu bolje ulaze gosti te unatoč brojnim promašenim zicerima imaju minimalnu prednost na kraju prve dionice igre. Nažalost po “Dugopoljce” njihovim promašajima nije bilo kraja te su upali u rezultatski minus do poluvremena. Split loše ulazi u drugo poluvrijeme te nošeni pozitivnom energijom gosti se vraćaju u egal. Ipak, u posljednjoj četvrtini im ponestaje snage i koncentracije te domaćini serijom 10-0 odlaze na nedostižnih +14. Kod Universitasa valjda istaknuti energičnog i brzog Marinkovića dok je Dugopolje vukao srčani i neumorni Andrija Galić double-double učinkom od 16 poena i 13 skokova. U momčadi Ive Jurčevića Marija Jurića nije više bilo raspoloženih pojedinaca te su promašenim zicerima i slobodnim bacanjima sami sebe pobijedili igrajući protiv ponajbolje momčadi lige. Prvu će pobjedu Dugopolje tražiti na domaćem terenu protiv Amfore iz Makarske dok će Universitas sljedećeg vikenda po treću pobjedu u Sinj protiv Alkara.

Adriatic-Alkar 84:58

Nakon što su u posljednjoj utakmici svladali Cetinu, u ovoj su utakmici Sinjani pokazali potpuno drugo lice. Unatoč dobrom ulasku u utakmicu te vodstvu od 8-4 u nastavku su malo toga pozitivnog pokazali. Nakon minute odmora Ivana Berama Adriatic se vraća tricama Alfirevića koji je imao tek par sati za odmor pošto je u jutarnjoj smjeni igrao za Dugopolje na Gripama. Alkari nisu imali odgovor za energičnu i šuterski raspoloženu ekipu iz Splita te je prednost Adriatica rasla sve više kako je susret odmicao prema svom kraju. Drugu utakmicu u jednom danu odigrao je i organizator igre Frane Ivčević, a osim raspoloženog Alfirevića valja istaknuti Topića Nikolića koji su bili na puno boljoj razini nego u prethodnom kolu. Adriatic će u sljedećem kolu na noge Trogiru.

Amfora-Mislav 80:56

Malo iznenađenje priredila je Amfora u nedjeljnom susretu protiv Mislava. Naime, Makarani su u prošlom kolu poraženi tijesno od Kaštela te se nije očekivala ovako visoka pobjeda protiv momčadi koja je slavila u prvom kolu. Ipak, momčad Nenada Videke ima pomoć nešto starijih igrača koji igraju i za seniorsku momčad u Trećoj ligi Jug tako da su lakoćom svladali protivnike iz Podstrane. Mislav će sljedeće kolo igrati protiv Solina dok Amfora ide u Split na okršaj s Dugopoljem kojeg su svladali dva puta u prvom dijelu sezone u natjecanju po skupinama tako da će druga momčad Adriatica imati veliki motiv za pobjedu.