Kaštelani bolji od Sinjana

Košarkaši Kaštela ugostili su sinjski Alkar u sklopu 11. kola A1 lige. Kaštelani su u vrlo izjednačenom susretu izvukli “tanji kraj”. Pobjedu su uspjeli osigurati u posljednjih pet minuta utakmice kada su preokrenuli minus tri na plus sedam (70:63) u svega dvije minute igre.

Već na početku počelo se igrati izjednačeno, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu koš za košem što je bio nagovještaj da će nijanse presuditi na kraju. Na kraju prve četvrtine domaćini su se tricom Došena odvojili na, malo značajnijih večeras, plus pet.

Druga dionica protekla je s blagom prednošću Kaštela. Gosti su se pak uspjeli vratiti u egal na kraju treće četvrtine kada je Vitali polaganjem donio izjednačenje. Preuzeli su zatim Sinjani blagu inicijativu te preko Bilića i Vitalija imali u dva navrata plus tri, no tada je krenula spomenuta serija domaćina koji su na krilima Došena ipak uspjeli slomiti otpor Alkara. Od toga se gosti nisu oporavili i Kaštelani su bez većih problema priveli utakmicu kraju.