Kaštelanima prva pobjeda

U 14. kolu HT Premijer lige KK Ribola Kaštela ugostila je igrače KK Alkara iz Sinja i stigla do prve pobjede u sezoni. Kaštelani su tako ostavili malo nade za ostankom u najvišem rangu hrvatske muške košarke. Zahvaljujući kvalitetnom ulasku u utakmicu momčad Luke Žitka na kraju je upisala vrlo važnu pobjedu.

HT Premijer liga, 14. kolo, 27. siječnja

Ribola Kaštela – Alkar 73 : 64 (23:10, 16:20, 16:28, 18:6)

(Došen 17(3as), Šipić 17, Mandić 11- Brajković 17(8sk), Krajina 10, Bilandžić10)

Dobrom obranom, kreativnim idejama u napadu i željom za prvom pobjedom u sezoni Kaštelani postaju dominantna momčad u prvoj četvrtini. Predvodi ih Ivan Rašetina s ubačenih 6 poena, dok Sinjane drži Jure Brajković s 4. 23:10 rezultat je krajem prve četvrtine. Početkom druge četvrtine Kaštelani imaju prednost od čak plus 18. Igrači Alkara se bude pa zahvaljujući agresivnoj obrani smanjuju na minus devet. Na predah se odlazi s rezultatom 39:30.

Par tehničkih grešaka pri kraju treće četvrtine dovode pobjedu Kaštelana u pitanje. Od plus 11 poena prednosti Kaštelani odlaze u zadnju četvrtinu s minus tri. Rezultat na kraju treće četvrtine je 55:58.
Međutim, Kaštelani se ne daju, ulažu sve svoje snage te utakmicu privode kraju rezultatom 73:64. To je prva pobjeda Kaštelana ove sezone. Preokretom u zadnjoj dionici ostavili su Sinjane na samo šest ubačenih poena.