Križevcima tri pobjede u pripremnim utakmicama

Proteklog tjedna prvoligaš KK Križevci su odigrali tri pripremne utakmice. Protivnici su bili Grafičar iz Ludbrega, zagrebačka Hermes Analitica te Koprivnica.

KK Križevci – KK Grafičar 82:78 (7:26; 39:44; 59:62)

KK Križevci: Palčić D. 0, Matoić T. 8, Marković D. -, Konjević D. 27, Palac F. 0, Čusek I. 7, Kapusta B. 5, Jurjević E. 26, Vrhovec J. -, Kapelari A. 1, Maslić T. 9, Prstec T. 0.

KK Grafičar: Novak M. 14, Bušić A. 7, Bačani M. 2, Dijanušić B. 2, Vuković D. -, Siladić L. -, Poljak V. 27, Štefan Z 3, Kokolek K. 0, Novak K. 23, Dijanušić D. -, Prprović L. -.

U prvoj utakmici Križevci su ugostili ambicioznog drugoligaša iz Ludbrega koji će ove sezone pokušati izboriti kvalifikacije za A1 Ligu. Da mogu igrati s “velikim dečkima” pokazuje prva četvrtina koju su Ludbrežani dobili s čak 19 razlike.

U drugoj dionici Križevčani nameću svoj tempo te smanjuju na samo minus pet prije odlaska na veliki odmor. Do kraja susreta mlada ekipa trenera Luke Bujasa uspijeva doći do vodstva te pobjeđuje rezultatom 82:78.

KK Križevci -KK Hermes Analitica 81:70 (21:11; 35:31; 53:52)

KK Križevci: Palčić D. 2, Matoić T. 6, Jurjević E. 4, Marković D. 0, Čusek I. 16, Kapusta B. 6, Vrhovec J. 5, Konjević D. 24, Kapelari A. -, Maslić T. 11, Prstec T. 7.

KK Hermes Analitica: Rački 6, Marcelić 6, Mandić 4, Kožul V. 5, Kožul L. 2, Garafolić 13, Perković -, Penić 11, Gazić 11, Krasić 4, Raić 8.

Ovog puta Križevci su se okušali protiv Hermes Analitice, prošlogodišnjeg prvaka A2 Lige centar. Iako su većim dijelom utakmice vodili, Križevčani su dopustili zagrebačkoj ekipi da u zadnju četvrtinu uđe sa samo pola koša zaostatka, ali dalje od toga nije išlo. Domaći su slavili s 11 poena prednosti.

U Koprivnici protiv istoimenog domaćina prigodom obljetnice koprivničkog kluba, također su slavili igrači Luke Bujasa rezultatom 87:73.

Sljedeću pripremni susret igraju u Velikoj Gorici u srijedu s početkom u 20 sati i 30 minuta protiv ekipe KK Gorica.