Križevica 2013 – Olimpija ispred ŠK Dražen Petrović

U subotu 21. i nedjelju 22. rujna u dvorani OŠ Srdoči održan je 5. Košarkaški turnir za mlađe kadete „Križevica 2013“. Turnir, kojeg  KK FSV  i KK Srdoči 2008 organiziraju povodom Dana MO Srdoči, ove godine imao je međunarodni karakter i okupio je momčadi Union Olimpije (Ljubljana), Cedevite (Zagreb), Dražena Petrovića (Šibenik), Kastva, Ri basketa te FSV iz Rijeke.

U mnoštvu utakmica najspretniji pokazali su se mladi košarkaši iz Ljubljane koji su u neizvjesnom finalu pobijedili momčad Škole košarke „Dražen Petrović“ iz Šibenika i time osvojili prvo mjesto na turniru. U utakmici za brončanu medalju susreli su se ekipe Kastva i Cedevite. Borbeni Kastavci predvođeni raspoloženim  Benkovićem u završnici utakmice stvaraju prednost od 3 poena razlike što je bilo dovoljno da osvoje treće mjesto na turniru te time zadrže kontinuitet osvajanja odličja na svim dosad održanim turnirima „Križevice“.

U utakmici za peto mjesto, u malom riječkom derbiju, domaća momčad FSV-a bila je bolja od mlade ekipe Ri basketa.

Križevica 2013 - petorka turnira

Na kraju natjecanja odličja najboljim natjecateljima podijelio je riječki košarkaš Goran Vrbanc a prema izboru trenera odabrana je i najbolja petorka turnira u sastavu Benković Dorijan (Kastav), Šamanić Luka (Cedevita), Orešković Marin (FSV), Dražovič Fin (Olimpija), Vlajić Marko (Dražen Petrović).

Rezultati:

Subota, 21.09.2013.

SKUPINA A

KK FSV – ŠK Dražen Petrović 48:65 (14:22, 13:17, 12:20, 9:6)
KK FSV : Cikojević, Trivanović G. 13, Jashari E. 4, Šimatović L. 2, Vuković L., Žeželj F., Grbavac M. 6,Čančarević M., Varaklić T., Solis R., Orešković M. 22, Fehimović T. 1, Vujević I.
ŠK Dražen Petrović: Nerber I. 9, Gulin I. 6, Mikulandra L. 8, Kilsović L., Jukić P., Brnada D., Lozić R. 2, Kumanović A., Pemma G. 11, Buva M. 12, Šolić I., Vlaić N. 15.

KK FSV – KK Cedevita 49:54  (13:15, 14:14, 11:15, 11:10 )
KK FSV : Cikojević M. 5, Trivanović G. 6, Jashari E. 7, Šimatović L., Vuković L., Žeželj F., Grbavac M. 8, Čančarević M., Varaklić T., Solis R. 4, Orešković M. 20, Fehimović T., Vujević I.
KK Cedevita: Jablan R., Žurić L., Bokulić T. 4, Šamanić L. 17, Bakarač S. 4, Jurić K. 4, Škarica R. 6, Mikulić K. 6, Blažević P. 4, Rogošić T. 3, Stanić J. 4, Krnjaić K 2.

KK Cedevita – ŠK Dražen Petrović 35:64  (14:16,9:14,4:19, 8:15)
KK Cedevita : Jablan R., Žurić L. 2, Bokulić T., Šamanić L. 22, Bakarač S. 5, Jurić K. , Škarica R. , Mikulić K. , Blažević P. 2, Rogošić T. 2, Stanić J. , Krnjaić K 2.
ŠK Dražen Petrović: Nerber I. 8, Gulin I., Mikulandra L. 9, Kilsović L., Jukić P., Brnada D., Lozić R. 4, Kumanović A., Pemma G. 14, Buva M. 13, Šolić I. 8, Vlaić N. 8.

SKUPINA A – Ljestvica
1. Š.K. Dražen Petrović   2-0
2. CEDEVITA    2-1
3. FSV      2-0

SKUPINA B

KK Kastav – KK Ri basket 60:41 (16:13, 15:11, 17:11, 12:6)
KK Kastav : Kusturin 6, Katalinić (cap) 11, Tićak 1, Marelja 8, Benković 8, Bešić 7, Ćorković 8, Ćuković 9, Bubanmetović 2.
KK Ri basket: Benić 2, Grdić, Milošević, Mohorić A., Mohorić T., Poljanić, Janković 6, Komadina (cap) 25, Zenko 2, Rustja, Bačac – Simper 4, Baić 2.

KK Union Olimpija – KK Kastav 67:39 (17:11,7:12,20:8,23:8)
KK Union Olimpija : Cerkvenik N. 2, Kobal Ž, Hari M., Lucu-Dražović F. 8, Tivadar D. 4, Cerkvenik M. 7, Gorbachov M. 16, Bukovec G. 7, Osrečki D. 6, Daneu J. 13, Ščekič N., Janežič B 4.
KK Kastav: Kusturin 2, Katalinić (cap) 4, Benković 8, Bešić 11, Ćuković 10, Bubanmetović 4.

KK Ri basket – KK Union Olimpija 33:69  (9:23,12:16,6:11,6:18)
KK Ri basket : Benić, Grdić, Milošević, Mohorić A., Mohorić T., Poljanić, Janković 2, Komadina(cap) 25, Zenko 4, Rustja, Bačac – Simper, Baić 2.
KK Union Olimpija: Cerkvenik N. 2, Kobal Ž. 4, Hari M., Lucu-Dražović F. 7, Tivadar D. 4, Cerkvenik M. 6, Gorbachov M. 4, Bukovec G. 4, Osrečki D. 14, Daneu J. 10, Ščekič N. 8, Janežič B. 6.

SKUPINA B – Ljestvica
1. UNION OLIMPIJA    2-0
2. KASTAV         2-1
3. RI BASKET          2-0

Nedjelja, 22.09.2013.

Utakmica za 5. mjesto

KK FSV – KK Ri basket 47:22 (19:17,15:4,10:0,18:5)
KK FSV : Cikojević M. 3, Trivanović G. 5, Vujević I., Jashari E. 12, Šimatović L., Vuković L. 2, Žeželj F. 5, Grbavac Mar., Čančarević M. 2, Varaklić T. 4, Solis R., Orešković M. 12, Fehimović T., Grbavac Mat. 2.
KK Ri basket: Benić 5, Grdić 2, Milošević 1, Mohorić A., Mohorić T., Poljanić, Janković 1, Komadina(cap) 10, Zenko, Rostoa 3, Bačac – Simper, Baić.

Utakmica za 3. mjesto

KK Cedevita – KK Kastav 43:46  (8:12, 11:12, 12:15, 12:7)
KK Cedevita : Jablan R., Žurić L. , Bokulić T. 2, Šamanić L. 14, Bakarač S. , Jurić K. , Škarica R. 6, Mikulić K. 5, Blažević P. 2, Rogošić T. 10, Stanić J. , Krnjaić K. 4.
KK Kastav: Kusturin 2, Katalinić (cap) 8, Benković 20, Tičak, Bešić 6, Ćuković 7, Bubanmetović.

Utakmica za 1. mjesto

KK Olimpija – KK Dražen Petrović 59:51 (7:8, 9:15, 24:14, 19:14)
KK Union Olimpija : Cerkvenik N., Kobal Ž., Hari M., Lucu-Dražović F. 22, Tivadar D., Cerkvenik M. 3, Gorbachov M. 11, Bukovec G., Osrečki D. 6, Daneu J. 11, Ščekič N., Janežič B. 2.
KK Dražen Petrović: Nerber I. 11, Gulin I., Mikulandra L. 2, Kilsović L., Jukić P., Brnada D., Lozić R. 2, Kumanović A., Pemma G. 10, Buva M. 9, Šolić I., Vlaić N. 15.

Križevica 2013

KONAČNI POREDAK

1. UNION OLIMPIJA (Ljubljana)
2. Š.K. Dražen Petrović (Šibenik)
3. KASTAV (Kastav)
4. CEDEVITA (Zagreb)
5. Flumen Sancti Viti (Rijeka)
6. RI BASKET (Rijeka)

Najbolja petorka turnira po izboru trenera

Benković Dorijan (Kastav)
orŠamanić Luka (Cedevita)
Orešković Marin (FSV)
Dražovič Fin(Olimpija)
Vlajić Marko (Dražen Petrović)

Najbolji strijelci turnira

1. Komadina L. (Ri basket) 60
2. Orešković M. (FSV) 54
3. Šamanić L. (Cedevita)  53
4. Vlaić N. (Dražen Petrović) 38
5. Lucu-Dražović F. (Union Olimpija) 37