Krka vodeća, odlični Vladović i Lalić

Četiri kola prije kraja regularnog dijela Lige za prvaka u Sloveniji su praktički poznata trojica polufinalista. Vodeće mjesto će pripasti Krki koja je trenutno jedina bez poraza, a slijedi im Maribor odnosno Union Olimpija s dva poraza.

Nakon nastupa u regionalnoj ABA ligi predviđalo se kraj Krkinoj dominaciji u slovenskom državnom prvenstvu. Međutim ulaskom u Ligu za prvaka momci iz Novog mesta ponovno su podigli formu i prema trenutnom djeluju kao najozbiljniji kandidat za naslov prvaka.

Lalić: “S Vladovićem lakše izvan i na terenu”

Velike zasluge k tome valja pripisati i dalmatinskom dvojicu Jure Laliću i Jakovu Vladoviću koji su glavni košarkaši svoje momčadi u zadnjih šest utakmica.

“Imali smo dosta problema s ozljedama i mislim da smo bili kompletni da bi rezultati u ABA ligi bili bolji,” u kratkom razgovoru kazao nam je Jure Lalić.

Krka je prije tjedan dana doma pobijedila Union Olimpiju i time praktički osigurala startnu jedinicu. Naime Krkaši doma igraju sutra protiv oslabljenog Maribora (lakša povrjeda Igora Marića) i tjedan kasnije protiv Zlatorog, dok idu u goste Tajfunu odnosno Union Olimpiji.

“U slovenskom prvenstvu smo zasad bez poraza i cilj nam je da ostanemo na prvom mjestu.”

No naš visoki centar ne želi se još osvrtati unaprijed.

“O polufinalu i finalu ćemo poslije toga razmišljat.”

Učinak Lalića je trenutno 13,2 poena i 5 skoka po utakmici.

“Svojim učinkom sam zadovoljan, ali mislim da mogu još bolje.”

Za kraj dotaknuli smo se i pomoći Jakova Vladovića.

“Puno je lakše i na terenu i izvan njega s Jakovom.”

Jakov je trenutno na 12,5 poena, 2,8 asistencije i 3,5 skoka po utakmici.

Olimpija i Maribor dva polufinalista

Union Olimpija i Maribor će se prema svemu sudeći sudariti u polufinalu. Tko će imati prednost domaćeg terena, će odlučivati predzadnje kolo kada će Zmajčeki gostovati u Mariboru.

Ljubljančani su u posljednja dva ogleda svu ljutnju nakon dva uzastopna poraza (Maribor i Krka) ispraznili na košarkašima Tajfuna. U razmaku od tri dana odigrali su dva susreta, a ukupni rezultat je bio 151:96.

U oba poraza je odličan otpor davao naš centar, Mladen Primorac. U prvom susretu je bio prvi strijelac s 18 poena, a k tome je dodao i 5 skokova i 2 ukradene lopte. Nekoliko dana kasnije također je odigrao više nego dobro, uknjižio je 12 poena, 8 skokova, 3 asistencije i ukradenu loptu.

Solidan učinak je imao i Jasmin Perković. Jedan susret je okončao s 10 poena i 3 skoka, dok je u drugom zabio 4 poena.

Igor Marić je ponovno bio odličan u važnom susretu protiv Zlatoroga. Naš krilni košarkaš je za 32 minute zabio 13 poena i uhvatio 3 lopte. Na drugoj strani dobro je odigrao i Ante Đugum koji je za 25 minuta zabio 9 poena i uhvatio 4 lopte.

Tajfun, Helios i Zlatorog u borbi za 4. mjesto

Za posljednje četvrto mjesto i polufinalni susret protiv Krke se bore tri momčadi. Trenutno jedino Tajfun ima dvije pobjede, dok Helios i Zlatorog imaju po jednu pobjedu.

Helios je nakon važne pobjede u gostima protiv Tajfuna upisao dva domaća poraza, i to jedan protiv izravnog konkurenta Zlatoroga. Zmagi Sagadinu nije pomogla ni fantastična večer Damira Rančića, koji je postigao 22 poena (4 trice) za samo 26 minuta provedenih na parketu.

Briljirao je na drugoj strani bivši Cibos, Samo Udrih koji je zabilježio 27 poena (uz 11 pretrpljenih prekršaja), 6 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene lopte za konačnu valorizaciju 27. Uz njega je Đugum upisao double-double učinak od 13 poena i 10 skokova, dok je i slabe četiri minute na parketu proveo i Frano Marasović upisavši 2 poena i skok.

Sutra je na rasporedu sedmo kolo koje će nam ponuditi susret između Zlatoroga i Tajfuna. Ako Tajfun uspije slaviti na gostujućem terenu učinili bi veliki korak prema polufinalu, dok je Zlatorogu potrebna pobjeda više od 3 poena razlike kako bi uspjeli doći na toliko željeno četvrto mjesto.

Grosuplje nadomak ostanka u ligi

Košarkaši Grosuplja su s tri uzastopne pobjede pobjegli sa začelja tablice, i u izravnom dvoboju, pobjedom protiv Škofje Loke napravili velik dio posla u opstanku lige.

Opstanak u ligi su osigurali Rogaška, Slovan, Elektra i Hopsi Polzela.

Za kraj spomenimo još nastupe dvojice naših košarkaša u dresu Slovana. Sinjanin Stipe Modrić je u drugom dijelu natjecanja statistički najbolji igrači momčadi. Učinak mi je 13 poena, 6,5 skoka, 3 asistencije i 2 ukradene lopte po utakmici.

Dobar doprinos daje i Puljanin Miloš Paravinja koji je na brojkama od 5,6 poena, 2,6 skoka i 1,1 asistencije po susretu.