Kup Krešimira Ćosića: Stoja i Samobor među profesionalcima

Puležani su u utorak u Jazinama, a Samoborci sinoć na svom parketu došli do pobjeda koje ih vode u drugi dio Kupa Krešimira Ćosića gdje im se priključuje 11 naših A1 ligaša te Cibona, Cedevita i Zadar.

Dobar ulazak Samoboraca u igru, za razliku od gostiju koje nikako da krene šut, rezultiralo je krajem prve četvrtine prednošću domaćina od 23:10. Drugu četvrtinu Vukovarci igraju vrlo agresivno i čvrsto u obrani tako da Samoborci gube lopte u nizu, a uz to goste je krenuo šut i pred kraj prve četvrtine dolaze do egal rezultata 32:32,  ali ne i vodstva. U trećoj četvrtini Samoborci održavaju nekoliko koševa prednosti da bi u zadnjem dijelu odigrali maksimalno angažirano u obrani s brzim kontranapadima tako da vrlo brzo ostvaruju dvadesetak koševa prednosti za na kraju zasluženu pobjedu koju su ostvarili uz veliku podršku svojih navijača.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Hrvoje Gašparac (7as) s 23, te Matej Levanić i Mateo Gionechetti (14sk) s po 14 koševa svaki. Kod Vukovara Dino Peraica i Boris Dugandžić postigli su po 14 ubačaja.

Utakmica u Zadru je odlučena u trećoj četvrtini kada su gosti nakon vodstva domaćina od +8 (47:39) napravili seriju 10:0 te do kraja susreta sačuvali prednost za veliko slavlje u hramu hrvatske košarke. Najučinkovitiji kod domaćina bio Josip Mrkić sa 20 koševa dok je za Stoju 22 poena upisao Sandro Kordiš, prvi strijelac drugoligaškog zapada.

Stoja je tako uzvratila Soniku za poraz od prije dvije godine, kada su u svojoj dvorani izgubili 75:72. Ovo je povijesni uspjeh za momčad Vladimira Korošeca, odveli su svoj klub po prvi puta drugu fazu Kupa.

Do ovih međuregionalnih ogleda Sonik Puntamika je došla pobjedom protiv Jazina, Stoja je bila bolja od Pule 1981, Vukovarci su savladali predstavnika Sjevera Grafičar, a Samoborci su prošli Bosco.

Ždrijeb parova će se održati 15. prosinca, točno u podne, u prostorijama HKS-a.