Kvalifikacije (SP): Hrvatska izgubila od Rumunjske

Nakon što je u prvom dijelu kvalifikacija upisala dva poraza (Italija, Nizozemska), Hrvatska je upisala još jedan. Utakmica s izrazito malim brojem koševima, konstantnim egalom dviju momčadi, otišla je na stranu gostiju.

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, 23.veljače:

Hrvatska – Rumunjska 56:58 (16:16, 12:5, 10:16, 18:21)

(Perić 19, Žorić 11, Buva 8  – Kuti 16, Cate 13 )

Hrvatska je utakmicu otvorila s mnoštvo promašenih zicera, a rezultat toga su postignuti koševi tek nakon tri minute igre, kojima izjednačuje na 3:3. I dalje Rumunjska drži vodstvo i uspijeva probiti našu obranu. Imala je  priliku povisiti i na plus šest, no Krušlin tricom Hrvatsku drži u egalu.  Prvo vodstvo Hrvatske, 14:13, donio je Buva, s linije slobodnih bacanja. Minutu prije kraja prve dionice, opet izjednačenje, zabio je Kuti za 16:16, a taj rezultat ostao je i do kraja prve četvrtine.

I drugu četvrtinu, Hrvatska je dosta kasno postigla prvi koš. Nakon što je Cate realizirao jedno slobodno bacanje na samom početku, koš  za Hrvatsku postigao je Pilepić, nakon tri i pol minute igre. Nakon jako lošeg šuta iz igre, minuta bez postignutih koševa, izbornik Skelin zove minutu odmora. Očito da je djelovalo, jer Hrvatska veže seriju 8:0 i na predah odlazi s prednošću od plus sedam. Nakon odigranih dvadeset minuta, najbolji igrač u našim redovima je Hrvoje Perić, s ukupno 10 poena, pet skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Kod gostiju, Kuti je postigao osam poena, a tome dodao i jedan skok.

Novo poluvrijeme donosi nam u igru i mladog Karla Uljarevića, ali i novo izdanje Hrvatske kojim pokušavaju nametnuti svoj ritam. Hrvatska kreće serijom 6:1, koševima Perića, Uljarevića i Krušlina, dok na suprotnu stranu uspješno realizira Mandache. Nakon odigranih pet minuta, semafor pokazuje plus 12 u korist Hrvatske, 34:22. Rumunjska se budi, ponovno radi smetnje našoj obrani te uspješno realiziranim napadima smanjuje zaostatak na minus tri koševima Watsona i Nicolescua. Hrvatska je opet imala duži period bez postignutog koša, čak pet  minuta, da bi sa linije slobodnih bacanja uspješan bio Žorić, za 35:33. Do kraja četvrtine, utakmica još jednom u egalu. Prednost od deset poena se istopila, i na minutu predaha ima pola koša prednosti, 38:37.

U zadnjih deset minuta, Rumunjska košem Catea prelazi u vodstvo, ali Žorić tricom opet donosi minimalno vodstvo, 40:39. I nakon odigrane 3 i pol minute zadnje četvrtine, rezultat je i dalje u egalu, 44:44. Vezanim koševima Kutija i Nicolescua, Rumunjska prelazi u vodstvo, plus četiri. Tri minute prije kraja utakmice, Rumunjska vodi 46:50, a izbornik Skelin zove time-out. Dvije minute prije kraja, Mandache tricom povisuje vodstvo na plus osam dvije minute prije kraja utakmice. S linije slobodnih bacanja, Žorić pogađa oba, a Uljarević realizira tricu za minus tri minutu i četrdeset prije kraja. Još jednom Uljarević, ali polovično uspješan s linije slobodnih bacanja za 52:54. 13 sekundi prije kraja, Žorić je pogodio za 54:55, a Watson pogađa oba slobodna za 57:54. Dva slobodna realizirao je i Pilepić, ali i Cate. Na kraju, pobjeda je otišla na stranu Rumunjske rezultatom 56:58.

Podsjetimo, sljedeću utakmicu Hrvatska igra u ponedjeljak, kada joj je protivnik Nizozemska. Utakmica se igra u dvorani Krešimira Ćosića s početkom u 20h.