Kvarner 2010 slavodobitno preko Alkara

Večeras je na riječkoj Kozali u dvorani Dinko Lukarić odigran dvoboj dva najugodnija iznenađenja dosadašnje sezone u A1 ligi – Kvarnera 2010 i Alkara, a ujedno i susret između dva kluba na čijim klupama sjede treneri kojima je ovo prvi pravi trenerski angažman – Vladimira Anzulovića i Damira Milačića. U lijepoj atmosferi pred oko 1000 gledatelja domaćin se bolje snašao u završnici i sa 87:82 ubilježio prvu pobjedu u Ligi za prvaka.

[rezultat id=388]

Alkari su se bolje snašli na samom početku susreta i poveli sa 0:4, ali domaćin se do sredine prve četvrtine vraća u igru na krilima Ivice Radića i Jure Škifića. Sjajni Radić  nastavlja svoju seriju ubačaja (devet poena u prvoj četvrtini) i u osmoj minuti povisuje na 18:11, ali gosti iz Sinja do kraja dionice smanjuju na 24:19. Agresivno su riječki košarkaši ušli u nastavak dvoboja, pa su prvu dvoznamenkastu prednost ubilježili tricom Maura Veljačića u 14. minuti (33:23), a nekoliko napada kasnije već je + 14. Rezultat poluvremena 44:32 postavio je gostujući centar Petar Madunić ubačajem u posljednjim trenucima.

Istim tempom odigrano je i prvih šest minuta drugog poluvremena, ali tada se Alkari bude i tricom Željka Župića prvo smanjuju prednost Kvarnera ponovno na jednu znamenku, da bi ih Slavko Modrić i Joško Ćurković doveli na samo -5 (64:59) na isteku 30. minute.

Sinjani su se pomalo približavali, a konačno izjednačenje donosi Modrić slobodnim bacanjima pet minuta prije kraja dvoboja, dok su na minutu i pol prije isteka utakmice i u vodstvu 77:80. Međutim, Riječani do kraja dvoboja pogađaju sedam od osam slobodnih bacanja, a tricu dodaje Bojan Krivec, dok su gostima zadrhtale ruke s linije penala (dva od šest) i zaslužena pobjeda ostaje u Rijeci.

S po 19 poena momčad Kvarnera predvodili su Krivec i Radić, a Škifić je dodao 16 uz devet skokova. Kod gostiju je Modrić ubacio 24, a Željko Župić 16 u utakmici u kojoj su dominirala slobodna bacanja, a od ukupno čak 79 pokušaja 49 ih je bilo domaćih igrača, dok je Alkar na liniju stao 30 puta.