Kvarner lako protiv nemoćnog Splita

U prvoj ovosezonskoj domaćoj utakmici, pred punom dvoranom na Kozali, Kvarner je uvjerljivo slavio protiv Splita, rezultatom 95:64.

Kvarner 2010 – Split 95:64 (26:10; 53:28; 70:45)

Kvarner 2010: Radić 19, Proleta 2, Stipčić 3, Krivec 1, Škifić 15, Širko 13, Šemanić 7, Čakarun 9, Salamun, Boban 6, Veljačić 12, Miličević 8.
Split: Subotić 8, Najev 15, Mimica 10, Jukić 6, Siriščević 6, Filipović 4, Vučić, I. Jukić 4, Dominović 4, Matić 5, Markulin 2.

Od samog početka domaćini su pokazali kako i ove godine misle ozbiljno. Preko Ivice Radića došli su do svojeg prvog koša, a isti igrač zaslužan je bio i za rano vodstvo od 11:2. Ubrzo mu se priključio i Jure Škifić, a minutu i pol prije kraja prve četvrtine Kvarner vodi 21:8 te je trener Splita jako rano bio prisiljen pozvati timeout. Očita bezidejnost u napadu Splita se nastavila, a na kraju prvog perioda rezultat je bio 26:10.

Split, koji je igrao sa samo osam seniora, nije ni dalje pronalazio rješenja kako u obrani tako i u napadu. Igrači Kvarnera koji su ušli s klupe također su lako zabijali poene, a jako dobro odigrao je Mauro Veljačić, koji je zabio 7 poena u 7 minuta igre.Nna poluvremenu su domaćini imali nedostižnu prednost od 53:28.

U nastavku utakmice, uz energičnu podršku navijača, Kvarner nastavlja tamo gdje je i stao.  Nakon 5 minuta igre rezultat je bio 64:35, ogromnih 29 razlike.  Igrači Splita u napadu su nastavili neprekidno gubiti lopte, što je vjerojatno rezultat njihove neuigranosti.

Možemo reći da su u zadnju četvrtinu obje momčadi ušle rutinski, privodeći utakmicu kraju, a prve petorke su uglavnom do kraja susreta odmarale. Utakmica je završila pogotkom Miličevića, a rezultat je bio 95:64.

Najbolji u redovima Kvarnera bili su Radić s 19 te Škifić s 15 poena. U ekipi iz Splita jedini dvoznamenkasti bili su Najev s 15 i Mimica s 10 koševa.