Kvarner zaključio godinu na prvom mjestu

Momčad Marijana Mancea vratila se iz Slavonije neporažena i zaključiti će ovu kalendarsku godinu na prvom mjestu. U maloj dvorani Gradski vrt pobijedili su Vrijednosnice Osijek rezultatom 84:68.

Brokeri su ostvarili početnu inicijativu, vodili su u četvrtoj minuti 9:5, a Luka Pandurić je poentirao u sedmoj minuti za 13:12. To je bilo i posljednje vodstvo domaćina. Strateg gostiju je vrlo brzo prepoznao najjača oružja gostiju i Riječani su do kraja utakmice kontrolirali rezultat i igru. Dino Cinac je sa šest vezanih poena napravio prednost, a uspješnu četvrtinu je zaključio Dino Šamanić.

U nastavku preko zaštićenog Patrika Jambrovića (1996) koji je prije početka nove sezone došao iz čakovečkog Međimurja, te Davora Konjevića i Cinca gosti odlaze na visoku prednost od 27:14. Igrači Senada Muminovića do kraja utakmice samo su u par navrata uspjeli zaprijetiti, ali niti jednom nisu došli u priliku da iz jednog napada povedu. Najbliži su bili pred kraj poluvremena kada su u dva navrata bili na četiri poena minusa.

Odmah na početku drugog dijela polaganjem Ivana Miličevića i tricom Siniše Štembergera Kvarner odlazi na dvoznamenkasti plus, a sedam minuta kasnije imaju 17 poena prednost što im je kraj mlakih i neborbenih igrača Vrijednosnica garantiralo pobjedu.

U pobjedničkom sastavu Miličević (16), Cinac(16), Mauuro Veljačić (11) i Dino Stipčić (10) su bili najučinkovitiji, a kod gostiju je to bio Pandurić s 20 ubačaja.

Jesenskim naslovom A1 prvaka Kvarner je već sada nadomak Ligi za prvaka, a uz Alkar i Zagreb je izborio četvrtfinale Kupa Krešimira Ćosića.