Lagane pobjede Gorice i Podravca

Košarkaši Gorice i Podravca upisali su uvjerljive pobjede. Momčad Josipa Sesara je u posljednjoj četvrtini slomila otpor splitskog Universitasa, dok je Podravac potpuno nadigrao Šanac na domaćem terenu. Momčad iz Karlovca nije stigla u punom sastavu što su braća Zadravec znala iskoristiti.

Prva liga, 24. veljače

Gorica – Universitas 95:75 (21:19, 19:15, 19:16, 36:25)

(Ćubela 18, Mašić 16 / Radoš 28, Vručinić 16)

Dobar otpor vodećoj momčadi pružili su izabranici Mile Karakaša. Splićani su više od 30 minuta držali utakmicu u egalu i to ponajprije zahvaljujući odličnom Luki Radošu (28p). Iako su Goričani u par navrata bježali na plus deset, gosti su se uvijek vraćali. To je bio slučaj sve do zadnjih pet minuta kada domaćini rade veliku seriju te upisuju još jednu pobjedu.

Podravac – Šanac 105:59 (25:17, 28:10, 23:22, 29:10)

(S. Zadravec 24, J. Zadravec 18 / Mileta 21)

Gosti iz Karlovca koliko-toliko su se držali u prvoj dionici (25:17), a tada je njihov nepotpuni roster došao do izražaja. To su braća Zadravec lijepo iskoristila i na kraju su raspoloženi domaćini praktički do poluvremena riješili utakmicu. Drugi dio je bio rutinsko odrađivanje posla gdje su Virjani ponovno u posljednjoj dionici potpuno razbili Karlovčane.