Little promašio šut za pobjedu Zadra, Cedevita bolja u produžetku

Nedjelja je donijela prvu od mogućih pet utakmica polufinala košarkaškog doigravanja za prvaka Hrvatske između Zadra i Cedevite.

U Krešinom domu do pobjede u seriji koja se igra na tri pobjede i vodstva 1:0 stigla je nakon produžetka Cedevita rezultatom 67:75.

Zadar je bolje krenuo u susret te je poveo 7:3. Uslijedila je serija Cedevite 14:2 za njihovo vodstvo 9:17 u osmoj minuti dok su gosti nakon prve dionice vodili 15:19.

Dobro su Zadrani odradili drugi period te je rezultat na poluvremenu bio izjednačen 34:34.

Brzo je na otvaranju treće četvrtine Cedevita povela 34:40. Zadar uzvraća serijom 11:2 za prednost 45:42 u dvadeset i šestoj minuti. Ostalo je deset minuta do kraja a bilo je 52:52.

Igrala se trideset i peta minuta gosti su vodili 54:59. 62:62 je bilo uoči zadnje četrdeset dvije sekunde. Cedevita je imala dva šuta, promašili su Pullen i Krušlin a zatim i Little za pobjedu Zadra te se otišlo u dodatnih pet minuta.

Zadar se nije pojavio u produžecima te je Cedevita zahvaljujući Stipanoviću koji je postigao u tom razdoblju osam koševa susret mirno privela kraju u svoju korist rezultatom 67:75.

Kod Zadra Luka Žorić postigao je najviše 16 koševa dok je kod Cedevite 20 dao Pullen

Drugi ogled na rasporedu je u srijedu u Zagrebu dok se potom serija opet u subotu vraća u Zadar.